Demel se bojí velkých měst

Rozhovory
PO 14. 5. 2007
Z n o j m o - Útočné řady Znojemských orlů před nadcházející sezónou posílil <b>Tomáš Demel</b>, který ve Znojmě podepsal dvouletou smlouvu. Devětadvacetiletý útočník byl devět let hráčem Vsetína, kromě valašského klubu si zahrál v mnoha klubech u nás, převážně prvoligových, odehrál i jednu sezónu na Slovensku. Naposledy působil v ruské Superlize, kam odešel před koncem minulého roku a za Ladu Togliatti odehrál patnáct zápasů. Znojemský klub je mu blízký hlavně prostředím, i velikost města mu vyhovuje.

Hrál jste dlouho ve Vsetíně. Co vás vedlo k tomu, že jste odešel do Znojma?
Ve Vsetíně už nejsou nějak dobré podmínky a když jsem odešel do Ruska, věděl jsem, že už se do Vsetína nevrátím, že chcu zkusit něco jiného. Nechtěl jsem hrát pořád jenom dole.

Proč jste se rozhodl zrovna pro Znojmo?
Znojmo je podobný klub jak Vsetín, takový menší, rodinný. Já se do velkého města bojím (smích).

Jaký to je pocit, když se pořád prohrává?
Není to nic příjemného. Vždycky jsem věřil prognózám před sezónou. Vždycky slibovali, že nakoupí hráče, že už to bude lepší a já jsem tomu věřil. Teď už toho bylo moc a potřeboval jsem změnu.

Co vás přesto motivovalo, abyste se snažili podávat dobré výkony?
Ve Vsetíně jsou výborní diváci, takže hlavně proto.

Co očekáváte od angažmá ve Znojmě?
Hlavně to, že si zahraju a že bysme mohli hrát o jiné příčky než na dně tabulky.

Za Znojmo jste v roce 2000 odehrál čtyři zápasy. Proč jste nezůstal už tehdy?
Byl jsem ze Vsetína poslán na hostování a nevím, jaká byla domluva mezi manažery, ale po pár zápasech jsem šel do Ytongu.

Vloni měl Znojmo ze Vsetína málem komplex. Podařil se vám je doma porazit 1:0. Vy jste byl střelcem jediného gólu. Proč se Znojmo s vámi trápilo?
Myslím si, že proti nám se všem týmům hrálo špatně. Všichni věděli, že s námi musí vyhrát, že jakoby to byly jisté body. A to se potom těžko hraje. My jsme se třeba hecli, všechno jsme zatahovali do obrany a pokud se nepodařilo vstřelit nám hned ze začátku nějaký gól, tak to pak měli těžké. Bylo tam hodně mladých kluků a všichni jsme chtěli vyhrát s kýmkoliv. Pro soupeře bylo těžké se na nás motivovat.

Před koncem sezóny odešel do Ruska. Proč?
Vsetín využil možnosti, že jsem byl pod smlouvou a mohl za mě ještě nějaké peníze dostat a já jsem si nějaké mohl vydělat.

Mohl jste v Rusku zůstat i dál?
Po skončení sezóny tam řešili obrovské problémy, vůbec nevěděli, jestli budou v další sezóně hrát. Mám holt takové štěstíčko, že jsem šel zase do chudého klubu.

ZDE si můžete přečíst profil Tomáše Demela.