David Ludvík: "Každý zápas v nároďáku je vlastně svátek."

Reprezentace
PO 11. 4. 2005
Z n o j m o - Ojedinělou příležitost mají tento týden znojemští diváci. Od neděle do čtvrtka trénuje v Hostan areně český reprezentační tým a zvuk slavných jmen určitě přiláká do ochozů spoustu zvědavců. V červeném dresu brázdí svůj domácí led i znojemský útočník <b>David Ludvík</b>. Nikdy se nedostal do žádného mládežnického reprezentačního výběru, až letos si ho všimli trenéři a již podruhé jej pozvali na přípravné soustředění před velkou akcí. Velmi si váží možnosti získávat zkušenosti mezi velkými hvězdami českého hokeje, jak mimo jiné prozrazuje v rozhovoru. <p><b> <a href="http://www.hcorli.cz/fotogalerie_zno.asp?zobraz=kategorie&kategorie=37&zobraztyp=1">Fotografie z pondělního tréninku reprezentace</a></b>
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Byl jsi překvapen svojí nominací do reprezentačního týmu na přípravu před MS v Rakousku?
Byl jsem hodně překvapen, vůbec jsem to nečekal, že bych se letos do takovýho týmu mohl dostat. Bylo to příjemné překvapení.

Čím sis to zasloužil?
To já nevím, na to se musíte zeptat trenérů.

Liší se příprava reprezentace od běžných tréninků?
Je to trošku něco jinýho. Jednak jsou tady čtyři pětky vynikajících hokejistů a taky úroveň provedení těch tréninků je lepší, než máme normálně ve Znojmě. Obsahově je to stejný i jednotlivá cvičení jsou stejná.

Na co jsou tréninky zaměřeny?
Zpočátku byly víc na kondici, abychom se po tom volnu zase do toho dostali. Teď už se bude ladit forma, bude se stmelovat obrana a vůbec souhra mančaftu.

Zahrál sis dva zápasy proti Slovensku. Jaký to byl pocit?
Skvělej pocit, každý zápas v národním týmu je vlastně svátek. Jsem rád, že jsem tu šanci dostal.

Jak se ti tady žije mezi hvězdama světového hokeje? Překvapilo tě něco na jejich chování?
Řekl bych, že to jsou profesionálové se vším všudy. Ke všemu, k tréninkům, k zápasům, přistupují maximálně soustředěně a tehleten přístup se od nich akorát můžu učit. Doufám, že jsem od nich něco okoukal a budu se to snažit příští rok uplatnit.

Co tě teď v nejbližších dnech čeká?
Do čtvrtka budu ještě trénovat s nároďákem, ve čtvrtek si ještě zahraju a pak bude chvilku dovolená. Po 25. dubnu už nám začne letní příprava tady v klubu.

Jak se těšíš na vystoupení před vlastními diváky?
Já se těším na každý zápas. Tady to bude ještě lepší, protože je to před domácím publikem, určitě to bude něco zvláštního. Tady jsem vždycky hrál za Znojmo a teď vlastně budu hrát za někoho jiného.

David Ludvík trénuje společně s českou reprezentací