Další pohyb v kádru Orlů: odchází Plášek, přichází Bořuta!

Aktuální zprávy
ČT 28. 4. 2011
<em>Znojmo</em> - Hokejisté Znojma, kteří v těchto dnech zahájili suchou přípravu na novou sezónu, získali do svého kádru první posílení. Jedná se o obránce Antonína Bořutu, který na jihu Moravy vypomáhal už v březnu při čtvrtfinálové sérii play-off s Jihlavou. Nadále probíhají jednání o dalších jménech. Na odchodu je naopak útočník Karel Plášek.

Nová tvář v obranné linii Antonín Bořuta je zlínským odchovancem, který se propracoval až do extraligového kádru Ševců, a svými výkony si řekl o nominaci na mistrovství světa juniorů v roce 2008, které hostila Česká republika. Na turnaji nezklamal a upevnil si pozici ve zlínském týmu. V uplynulé sezóně hostoval nejprve v Olomouci, během play-off se ale přesunul do Znojma, kde během šesti utkání zaznamenal dva góly a stejný počet asistencí. Nyní se tak formou hostování vrací na jih Moravy.

Vedení klubu v těchto dnech jedná o příchodu zkušeného slovenského obránce, těsně před podpisem je rovněž nová víceletá smlouva s Lubomírem Štachem, stálicí v zadních řadách Znojma. Štach s Martinem Podešvou, kterého Orli již dříve získali na hostování z Třince, se do letní přípravy zapojí v pondělí.

S Karlem Pláškem, který na jihu Moravy působí od roku 1999, se vedení nedohodlo na nové smlouvě, a tak se sedmatřicetiletý útočník ve spolupráci s klubem snaží najít nové angažmá. V útočných řadách Orlů jinak prozatím nedochází k výrazným změnám.

Po vydařené extraligové epizodě v dresu Plzně si ale nejvyšší soutěž možná znovu zachytá brankář Luboš Horčička, v jehož případě je klub blízko dohodě s jedním z moravských extraligových celků.

Podrobnější informace o případných změnách a soupisce hráčů jenž zahájili přípravu, přineseme co nejdříve.