Další návrat! Defenzívu Orlů vyztuží Jan Bartko

Aktuální zprávy
SO 3. 6. 2023
Orlí letka se rozrůstá v obranných řadách. Svůj příchod hlásí další hráč, který zde již působil v sezóně 2021/22. Je jím odchovanec druholigového týmu z Nového Jičína Jan Bartko.

Jan Bartko je ve Znojmě známý hráč z poslední sezóny, kterou Orli působili v rakouské ICEHL. V ní zaznamenal dvaadvacet bodů v základní části za dva góly a dvacet asistencí. V play-off přidal další dvě asistence a skončil tedy sezónu s celkovými čtyřiadvaceti body v osobních statistikách jako třetí nejproduktivnější obránce. Jeho další kroky na sezónu 2022/23 směřovali do prvoligového Zlína, kde odehrál čtyřiadvacet zápasů, ve kterých stihl zaznamenat jedenáct bodů. Dalších dvaadvacet zápasů odehrál v Prostějově, kde nasbíral bodů dvanáct. Na návrat do Znojma se podle jeho slov velmi těší.

Logo

„S panem Oherou jsem byl v kontaktu ještě během playoff. Bavili jsme se o stylu hokeje, který by chtěl, aby se tu hrál. Dávalo mi to smysl a věřím, že je zde dobře postavený tým, který bude mít ambice útočit na nejvyšší pozice. Na Znojmo mám hezké vzpomínky. Narodil se nám tu s manželkou syn. Těším se, až znovu obléknu dres Znojma.“

Podle slov hlavního trenéra Jiřího Berouna na něj ve Znojmě čeká velký úkol. „Od něj budeme očekávat spíše ofenzivní hokej. Odvádí výbornou práci na modré čáře a umí velmi dobře rozehrát. Spolu se staršími obránci, co tu jsou, bude jeden ze stavebních kamenů obrany.“

Statistiky Jana Bartka