Orli Znojmo Orli Znojmo

Další dvě branky Petra Kumstáta

Další dvě branky Petra Kumstáta

Z n o j m o - Petr Kumstát se stává specialistou na vícególové zápasy. Ze svých pěti letošních branek skóroval dvakrát proti Spartě a nyní dvakrát proti Třinci. "Hráli jsme dobře celý tým, takže jsme vyhráli zaslouženě," liboval si po zápase mladý útočník.

Oku lahodící podívanou pochválil i trenér Kastner. "Třetí útok hrál velmi dobře, ale byl bych nerad, aby mladíci nějak zpychli. Budou muset svoje výkony potvrzovat i v dalším průběhu ligy." Což při výkonech, které řada Kumstát - Ludvík - Erat předvádí, jistě nebude problém.

Podle Petra Kumstáta byla důležitá úvodní třetina: "Do zápasu jsme vstupovali s tím, že nesmíme udělat chybu, a že chceme vyhrát. První třetinu jsme hráli výborně. Vycházely nám kombinace, dařilo se nám, vedli jsme zaslouženě. Ve druhé třetině jsme pod dojmem vedení trochu polevili a Třinec začal znovu hrát." Přesto to byla opět třetí řada, která v závěrečném dějství zápas rozhodla. "Ve třetí třetině se snažili hrát hodně dopředu a třetím gólem jsme rozhodli, pak už jsme věřili, že je to jasný," dodal Petr Kumstát.

Zápas proti Třinci nebyl prvním, ve kterém se mladíci zaskvěli. Jak se v současné době cítí Petr Kumstát osobně? "Měl jsem teď trošku útlum, začal jsem víc makat a jsem rád, že hraji a že nám to jde. Přes léto jsem hodně dřel, makal, běhal, protože jsem byl hodně hubený a chyběla mi síla. Myslím si, že jsem zesílil a získal větší stabilitu," popisoval Petr Kumstát své snažení o co největší osobní zlepšení. Více síly se podepsalo také na psychice, kterou ale ještě více ovlivňuje motivace. "Tím se mi taky zvedlo sebevědomí. Mám docela slušné parametry a mám pořád co zlepšovat. Ale to, že hraju a že se nám daří, to je pro mě největší motivací," řekl.

Na atraktivní podívané pro diváky měl velký podíl také Marek Uram. Podle jeho názoru rozhodlo to nejjednodušší hokejové pravidlo: "My jsme dali góla a Třinec ne. Třinec si vytvořil spoustu šancí a zápas byl určitě atraktivní i pro diváky, ale Kameš nám zápas vychytal."

Třinec nastoupil na čtyři útoky a poprvé v sezóně se rozdělila dvojice Král - Zadina. Marka Urama to ale nepřekvapilo: "Na soupeře jsme se nějak zvlášť nepřipravovali, soustředili jsme se hlavně na náš výkon. Chtěli jsme vyhrát. Možná nám to naopak pomohlo v tom, že jsme byli ve větším tempu než soupeř." Richarda Krále ale nikdo ze znojemských osobně hlídat neměl. "Všichni víme, že Ríša je super hokejista a lajna, která zrovna proti němu byla na ledě si na něj dávala víc pozor. Ale za vítězstvím jsme šli Král neKrál," dodal Marek Uram.

Dále čtěte:
>> Milan Toman: Štěstí se obrátilo k nám