Orli Znojmo Orli Znojmo

Čím to je, čím to je?

Čím to je, čím to je?

Z n o j m o - Zápas s Karlovými Vary se Orlům vůbec nepovedl. Nekonal se žádný obrat, tak jako v minulém duelu v Pardubicích. Orli měli alespoň v poslední třetině dobře roztažená křídla a velmi ostré drápy. Jenže varská dobře opevněná tvrz, posílená skvělým Sáblíkem na poslední instanci, odolala. Orli pozbyli gloriolu neporazitelnosti na domácím ledě, ale stále hnízdí na vrcholu extraligového trůnu. Kam se vytratila síla, duch a bojovnost týmu, odpovídá kapitán Peter Pucher slovy známé písně: „Čím to je, čím to je…?“
Následně se snaží najít příčiny porážky: "Základ dnešního zápasu byl v tom, že jsme nehráli to, co jsme si před zápasem řekli. Až poslední třetina vypadala dobře. V první a v druhé třetině jsme udělali spoustu chyb, a tak se prostě hrát nedá. Dnes bylo štěstí na straně soupeře, taky se nás nebude držet pořád. Vary jsou vždycky nepříjemné."

V posledním dějství Orli neúnavně bušili do karlovarské obranné hradby. Na brankáře Sáblíka vyslali 20 střel, ujala se pouze jediná, právě po nahrávce Puchera. "Měli jsme smůlu, že i v těch nejvyloženějších šancích nám někdo do střely vložil hokejku nebo nohu. Ale i jejich gólman výborně chytal," přibližuje znojemský kapitán.

Sám na svůj letošní první zásah stále čeká a na dotaz, proč, si znovu zanotoval: "Čím to je? Čím to je? Je to moje oblíbená písnička."

foto/
≡  Dopita zjišťuje, co se stalo Procházkovi
Před koncem druhé třetiny byl vyloučený tahoun znojemského týmu Jiří Dopita. Po jeho střetu u mantinelu s Milanem Procházkou zůstal karlovarský útočník nehybně ležet. Dopita dostal dvě minuty za vražení na hrazení a po tom, co neudržel nervy na uzdě dva desetiminutové osobní tresty, což znamená, že hráč je vyloučen až do konce utkání. Sám spornou situaci popisuje: "Nevím, za co jsem měl být vyloučený, protože to nebyl zákrok na trest. Já už si dávám u mantinelu velký pozor a tentokrát jsem hráče vůbec nekontaktoval. Spousta hráčů vůbec neví, jak má u mantinelu hrát."

V hodnocení současného trendu posuzování faulu jde ještě dál: "Když se podíváte na basketball, to je dneska daleko víc kontaktní sport, než hokej. Výroku rozhodčího se teď můžu už jenom smát, ale v ten moment jsem zbytečně vypustil emoce, za to se omlouvám, že jsem oslabil tým. Kdybych hráče dohrál, nebo bych ho fakt narazil, tak neřeknu. Každý když dojíždí k mantinelu musí být připraven na kontakt, ale v dnešní době je trend takový, že na to spousta hráčů hřeší, že když dojíždí k mantinelu, tak už padá předem. To není dobré ani pro hokej ani pro diváky."

Dopitova "oběť" Milan Procházka je také přesvědčen, že nešlo o faul: "Byl to běžný souboj u mantinelu. Žádný faul to nebyl. Při střetu jsem se uhodil hlavou o mantinel a zablokovala se mi krční páteř a šlo mi to do celého těla, proto jsem se sesunul k zemi." Po vyšetření ve znojemské nemocnici vyfasoval na krk límec a odjel s týmem zpět do Varů. "Už je to v pohodě, ve středu jsem odpočíval, ale od čtvrtka už budu normálně trénovat," dodává Procházka.

Související články

Reportáž
út 10. 10. 2006

Poprvé doma bez výhry

Naši soupeři
út 10. 10. 2006

Desátého proti desáté Energii