Cesta vzhůru začíná. Ďáblové míří poprvé do Znojma

Naši soupeři
PÁ 10. 3. 2023
Dlouho očekávané vyřazovací boje jsou tady. Hokejisté Znojma se dozvěděli jméno svého osmifinálového soupeře až v dramatickém závěru posledního kola základní části a stali se jim Ďáblové z Nového Jičína. První utkání série na tři vítězné bude zahájeno v sobotu od 18:00.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Nový Jičín patří mezi dlouholeté druholigové účastníky. V minulé sezóně se Ďáblům dokonce podařilo ovládnout skupinu Východ a zabojovat ve finálové skupině o baráž. Letošní ročník ale přinesl propad a boj o vstupenku do play-off až v posledním zápase proti Žďáru nad Sázavou, který Jičín zvládl v prodloužení. Právě tento bod posunul mužstvo Petra Macháčka a Robina Bacula do osmifinále a přisoudil mu Orly. Nutno říct, že Ďáblům výrazně pomohl také fakt, že soupeř v prodloužení odvolal brankáře.

V letošní sezóně všechny čtyři zápasy ovládlo Znojmo s celkovým skóre 23:7. Poslední měření sil na ledě Nového Jičína však nabídlo drama a domácí prohráli po skvělé třetí třetině jen 2:3. Historickou zajímavostí je fakt, že Jičín byl soupeřem Znojma i ve všech třech sezónách 1994 až 1997, kdy se Orli ve druhé lize poprvé objevili. A v úplně prvním měření sil se mu podařilo vyloupit led Znojma výhrou 6:3.

Brankářskou jedničkou je Daniel Šimonů, nejproduktivnějším obráncem Jakub Hruška (2 + 13) a produktivitu útočníků táhne trojice Roman Maliník (17 + 25), Viktor Konečný (16 + 24) a Jakub Lehečka (8 + 31). „Znojmo je obrovský favorit a musíme se na něj připravit. Play-off je jiná soutěž a budeme nejspíše hrát trochu více z defenzívy a čekat na brejky. Budeme chtít urvat alespoň jeden nebo dva zápasy. Znojmo mi herně vyhovuje, protože hrají hokej, bruslí a je to top tým naší ligy. Zase máme měřítko s lepším týmem a tady pro mladší kluky je to velká zkušenost, takže se na utkání těším,“ uvedl posledně jmenovaný hokejista.

Znojmo mělo poslední kolo volný los a hráči tak měli možnost doléčit šrámy a měli by do osmifinále nastoupit kompletní. Až do konce sezóny je mimo hru z důvodu operace jen Robert Havlát. I v play-off má pokračovat střídání brankářů a stále by se tak měli točit Dominik Groh i Matěj Žajdlík. „Nemáme to tak, že by jeden byl vybraný. Ještě si to necháme projít hlavou, ale myslím si, že zůstaneme ve stejném módu jako dosud,“ prozradil trenér Orlů Jiří Beroun.

Nejproduktivnějším hráčem Znojma v základní části i nejlepším střelcem druhé ligy se stal Martin Šťovíček (36 + 33). Nejvíce bodujícím bekem Orlů je David Stránský (5 + 29). Nejtrestanějším hráčem znojemského týmu byl Dominik Tejnor se 78 trestnými minutami.