Časté vylučování nás stojí zbytečně moc sil, ví Jakub Lev

Rozhovory
ST 2. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Po dvou nevydařených domácích zápasech se v Hostan aréně opět slavilo. Znojemští borci si tentokrát došlápli na jihlavské vojáky a nejtěsnějším možným rozdílem je poslali zpět na Vysočinu. O rozdílový gól se postarala nová tvář v červenobílém dresu, mladý útočník Jakub Lev. Do znojemské sestavy vplul teprve před třemi týdny a doufá, že v ní ještě nějaký čas pobude. „Snad tady zůstanu, hraje se mi skvěle,“ přiznal po výhře 3:2 nad Duklou Jihlava.

Orli se poučili z nezdarů minulých kol a na soupeře vlétli s vervou. Avšak ani dvě nabídnuté přesilovky z úvodu první třetiny ke gólu nevedly, naopak právě v oslabení dokázala Jihlava skórovat. Hra s rozdílným počtem mužů na ledě byla ostatně velmi častým zápasovým jevem, lépe si s ním dokázali poradit domácí, což potvrzují i slova Jakuba Lva: „Bylo to hodně těžké, byli jsme často vylučovaní, stálo nás to hodně sil. Ale odmakali jsme to a s pořádnou dávkou štěstí zvládli.“

Lev prozatím odehrál ve Znojmě pět utkání, ve všech nastoupil po boku Martina Podešvy a Jana Lattnera. „S klukama se mi hraje skvěle. Laťas (Jan Lattner) hraje dozadu, takže nemusíme s Martinem moc bránit. Poděs (Martin Podešva) je chytrý hráč, rozdává nám výborné přihrávky, je šikovný. Opravdu dobrá spolupráce,“ chválí své parťáky z útoku. A že to druhé znojemské pětce skutečně šlape, dokazuje také Lvův vítězný gól. „Trenér nám dal důvěru a šli jsme na přesilovku. Dostal jsem přihrávku křížem přes pásmo a snažil jsem se trefit puk z první nahoru do brány,“ popsal svůj premiérový gól ve znojemském dresu.

Celý zápas měl výtečnou atmosféru, o kterou se postaral nejen tradičně skvělý domácí kotel, ale také velmi početná skupina jihlavských fandů se svými bubny a trubkami. „Lidi nás hnali dopředu, fandili výborně. Chtěl bych jim poděkovat. Nakonec to vedlo k vítězství.“

Na jihu Moravy je plzeňský útočník zatím jen krátce, přesto si již nenechal ujít krátkou prohlídku města. „Znojmo je menší než Plzeň, je to hezké město. Všude mám blízko, na stadion chodím pěšky, nemusím autem, takže se mi tady určitě líbí,“ usmíval se sympatický útočník.

Pouhá dvě poslední kola čekají na znojemské hokejisty před zápasy předkola play off. Jakého soupeře by si pro tyto duely přál Jakub Lev? „Toto byl můj pátý zápas v první lize, ostatní týmy ještě moc neznám. Kluci v šatně říkali, že s Třebíčí by se hrálo derby. Tak myslím, že s Třebíčí by to bylo hezké předkolo.“ Zda bude Lev hrát za Znojmo i nadále, je v rukou vedení klubů Znojma a Plzně. „Myslím, že bych tady měl zůstat do konce sezóny, ale u nás se to všechno mění ze dne na den, takže těžko říct. Doufám, že zůstanu, hraje se tady super.“

Trenér Znojma Karel Soudek

Trenér Karel Soudek zatím soupeře pro předkolo play off neřeší: „Vůbec o tom nespekuluju. Kdo na nás vyjde, na toho vlétnem. Budem se snažit odehrát dobrý zápas. Teď je důležité se na to připravit. Máme před sebou ještě dvě utkání, na ty se musíme soustředit a dobře je odehrát.“

Znojemské fanoušky trápí zranění některých hráčů, především absence Jiřího Berouna a Aleše Staňka vyvolává stálé otazníky. „Jsou zranění. U svalového zranění se nedá přesně říct, kdy budou v pořádku,“ prozradil Soudek. Další nejistota se vznáší nad startem Karla Pláška, Radka Hamana, Tomáše Rachůnka a Luboše Horčičky, kteří momentálně hájí barvy extraligové Plzně. „Hrají ještě nějaká utkání v Plzni, ale pokud se nezraní a všechno proběhne tak, jak by mělo, je předjednáno, že by měli být na předkolo play off tady,“ uzavírá veškeré dohady Karel Soudek.