Bylo to jen jedno nepovedené utkání

Aktuální zprávy
NE 3. 10. 2004
Z n o j m o - Mistrovský tým ze Zlína nedovolil Orlům, aby před zaplněným hledištěm Hostan arény předvedli optimální výkon a aby po dvou domácích porážkách odešli z ledu konečně jako vítězové. Přestože hrálo Znojmo ve své nejsilnější sestavě, soupeř jejich úsilí dokázal eliminovat výbornou obrannou hrou. Narušoval jejich útoky již ve střední třetině, hrozil nebezpečnými brejky a v podstatě rozhodl v přesilovkách. Utkání to místy bylo pohledné, místy plné nepřesností a také hry v křeči, určitě to ale byl jeden z nekvalitnějších letošních zápasů. Branku Znojma hájil po čtrnácti dnech volna opět <b>Tomáš Vokoun</b> a s výkonem svého týmu nebyl spokojen. „Byl jsem dnes v pohodě a pro dnešní výkon nehledám žádné výmluvy, bylo to opravdu jen nepovedené utkání,“ svěřuje se znojemská brankářská jednička.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Z porážky je třeba se poučit, není nutno z ní dělat nějaké vážné závěry, i když hra celého mužstva nebyla dobrá. „Dneska to byl katastrofální výkon, ale je to jen jedno z utkání v sezóně a Zlín byl dneska lepší. Musíme se do příště hodně zlepšit,“ řekl po zápase Vokoun a s nadějí ve zlepšení pokračuje: „Sezóna je dlouhá, budeme hrát ještě moc zápasů. Člověk je dneska naštvanej, ale věřím, že příště to bude lepší.“

Hlavní příčinu prohry vidí útočník Znojemských orlů Ján Pardavý ve zbytečných vyloučeních a při nich inkasovaných gólech. „Nezvládli jsme hlavně oslabení, ve kterých jsme nedokázali ubránit na brankovišti Balaštíka, který tečoval Leškovy nahrávky.“ Utkání a hru svého týmu ale nevidí úplně pesimisticky. „Nebyl to od nás úplně špatný zápas, dokázali jsme si vytvořit mnoho šancí, které jsme opět nedokázali využít a v zápětí jsme z našich chyb inkasovali. Myslím si, že za dnešní výkon se nemusíme stydět, v jiných zápasech bychom s takovým výkonem vyhráli. Za stavu 2:2 jsme dostali dva blbé góly, a i když jsme stále tlačili, soupeř nám odskočil o dva góly a pak už se s tím nedalo moc dělat,“ uzavírá Pardavý.