Budeme bojovat až do konce

Aktuální zprávy
ÚT 15. 2. 2005
Z n o j m o - Po utkání se Slavií nebylo nikomu z Orlů do řeči. Smutek ze zbytečně prohraného zápasu převažoval, ale nebyl vidět ani náznak poraženectví nebo svěšené hlavy. Jediný, kdo se odhodlal odpovídat bezprostředně po odchodu z ledu, byl obránce <b>Milan Toman</b>. Na dotazy, proč má Znojmo tak špatné začátky zápasů, jen pokrčil rameny: „Nevím. Kdybychom to věděli, tak to třeba mohlo být místo nula čtyři, dva nula pro nás. Je to holt naše první třetina.“ <p> &nbsp; <p>
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Příčinu hledá Toman v nedisciplinovanosti a přílišné snaze před domácím publikem. „Asi moc chceme. Zbytečně moc lítáme, místo abychom si drželi každý svoje místo a hráli v klidu. Z toho pak padají ty góly,“ svěřuje se. Předvedenou hru, vyjma první třetiny, si docela pochvaluje: „Do desáté minuty jsme si dokázali vytvořit i nějaký tlak, hlavně v přesilovkách. Pak jsme ale dostali takový dva blbý góly, po takových divných střelách a to s náma docela zacloumalo. O přestávce jsme si něco v kabině řekli, zvedli jsme se. Ve druhé a třetí třetině jsme byli jasně lepší, ale bohužel už jsme nedali tolik gólů, abychom vyrovnali,“ dodává smutně, ale jedním dechem pokračuje: „Když za tak nepříznivýho stavu začneme ty mančafty válcovat, tak je přece vidět, že hokej asi umíme hrát.“

Nad nepovedenými začátky zápasů dumá také trenér Znojemských orlů Miloslav Hořava: „Já si to taky nedokážu vysvětlit. Zaměřujeme se na to, máme k tomu nějaký porady, ale prostě takhle to je. Nemáme bohužel ani jistotu v brankáři poté, co se zranil Martin Prusek. Mužstvo je teď v takový situaci, že reaguje tak, jak reaguje. Nedokážu to popsat, nedokážu to vysvětlit.“

Znojemský bek se vrací zpět ke špatnému rozjezdu letošní sezóny, který výrazně poznamenal současné postavení mužstva v tabulce. „Ztratili jsme zbytečně hodně bodů na začátku. Teď jsme vlastně za prosinec a leden udělali třicet bodů, to není málo. Ale ten začátek jsme zpackali a teď to honíme,“ dodává. Už se také nezabývá odchody některých hráčů, spíš jej mrzí marodka, která tým v nejméně vhodné době postihla. „Je nás málo, ale s tím se nedá nic dělat. Nikdo jiný, krom nás, co sedíme v kabině, nám nepomůže. Je to na nás, i kdybychom měli dohrávat třeba ve dvanácti,“ říká bojovně Toman.

Do konce základní části zbývá ještě posledních pět kol, ve hře je teoretická možnost zisku patnácti bodů. Orli boj o play-off nevzdávají a jsou odhodláni bojovat až do konce. Potvrzují to slova znojemského trenéra: „My to samozřejmě neskládáme. Pokud bude alespoň teoretická šance se tam dostat, tak se budeme rvát. Budeme to pořád zkoušet, protože se tam chceme dostat.“ Totéž přesvědčení vyjadřuje i Toman: „Moc chceme, furt je o co hrát a pokud nás ten poslední zápas od osmičky neodškrtne, budeme bojovat. Sice jsou čím dál častěji okolo slyšet hlasy, že už to nemá cenu, v kabině tomu nevěříme a budeme bojovat!“