Orli Znojmo Orli Znojmo

Asistentem A-týmu bude Jakeš, na hostování přichází Tejnor

Asistentem A-týmu bude Jakeš, na hostování přichází Tejnor

Orli Znojmo znají kompletní složení realizačního týmu A-mužstva pro novou sezónu. Post asistenta hlavního kouče Romana Šimíčka zaujme Tomáš Jakeš, bývalý znojemský extraligový obránce. Obranné řady pak na hostování z Chomutova posiluje Dominik Tejnor.

Vedení klubu po usilovné práci v hledání asistenta na střídačku A-týmu nakonec uspělo a sází na dobře známé jméno. Jednačtyřicetiletý Jakeš Znojmo dobře zná, působil tu ještě jako aktivní hráč tři sezóny mezi lety 1999 a 2002. V loňské sezóně stál na střídačce druholigových Moravských Budějovic.

Tomáš Jakeš

  • trojnásobný český mistr v dresu Vsetína (1995, 1997, 1999)
  • zahrál si i v Německu, Slovensku, Norsku a Polsku, kde v dresu Noweho Targu slavil titul
  • ve Znojmě odehrál tři extraligové sezóny (1999 - 2002)
  • od roku 2014 působil v Moravských Budějovicích jako hráč a později i trenér

"Rozhodli jsme se pro místního trenéra, který to u nás zná a zažil tu dobré období své bohaté kariéry. Podobně jako chceme sázet na mladé hráče, kterým dáme příležitost, tak i v případě trenérů si chceme postupně vychovat vlastní trenérskou školu," říká sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

"Nutno říct, že tento post jsme po uplynulé sezóně nabídli i Peteru Pucherovi, ten se ale rozhodl, že chce ještě aktivně hrát, a proto jej odmítl," vysvětluje Dočekal.

Spolu s Jakešem přichází na jih Znojma z Chomutova formou hostování také mladý obránce Dominik Tejnor. Třiadvacetiletý bek se v posledních dvou sezónách pohyboval na hraně extraligového kádru Pirátů a působil převážně v prvoligové Kadani. Juniorský mistr republiky ze sezóny 2013/14 se může pochlubit mimo jiné dobrými fyzickými parametry. Tejnor se již připojil k týmu v rámci pokračující letní přípravy.

Kompletní složení realizačního týmu A-mužstva pro sezónu 2017/18
Hlavní trenér Roman Šimíček
Asistent trenéra Tomáš Jakeš
Sportovní manažer Rostislav Dočekal
Trenér brankářů Petr Hrachovina
Team manager Kateřina Oherová
Kustod Luboš Altenburger
Lékař MUDr. David Náhlík