Uram stále při chuti, Duba spokojen

Aktuální zprávy
NE 19. 10. 2003
Z n o j m o - Šest utkání vynechal nejlepší znojemský střelec <b>Marek Uram</b> a přesto dokázal do zápasu naskočit se stejným elánem a nebyl na něm znát úbytek sil ani chuti do hry. „Po každé pauze je těžké se do toho dostávat. Bylo dobře, že jsme dnes hráli od začátku na tři lajny, takže jsem se do toho postupně dobře dostal. Neříkám, že jsem neměl ze začátku problémy, ale bylo to dobré a jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce, i když to bylo velmi těžké,“ pochvaluje si návrat na led.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Dobu rekonvalescence neproležel u televize, ale snažil se být co nejdřív a nejlépe připraven naskočit zpět do týmu a znovu střílet branky. „Měl jsem od lékařů doporučeno nohu příliš nezatěžovat. Chodil jsem zpočátku o berlích, ale že bych opravdu jen ležel u televize, to nemůžu. Chvilku se to dá, ale dlouho to nevydržím,“ svěřuje se a popisuje, jak se připravoval k návratu: „Postupně jsem nohu začal zatěžovat, dělal jsem to, co mi zranění dovolilo. Zkoušel jsem už minulý týden bruslit bez výstroje, šlo to, a tak jsem postupně přidával výstroj a zátěž.“

V době jeho absence dobře zastal jeho místo v první pětce Rataj. „Je dobře, že kluci dávali góly, i když jsem tu nebyl,“ chválí spoluhráče. O tom, jestli nastoupí, rozhodl v podstatě sám: „Trenér se mě ptal, jestli můžu na sto procent nastoupit, řekl jsem, že ano a dal mě zpátky do první pětky.“

Pouhých jedenáct vteřin před koncem utkání přišel brankář Tomáš Duba o třetí shut-out. “Už o nic nešlo. Důležité je, že jsme o ten gól vyhráli,“ nelituje. „Jsem rád, že nebyla další nula, že nemusím přinést další oběd do týmu, takže jsem vlastně vydělal. Je to sice pech, ale opakuju, jsem rád, že jsme vyhráli a tři body jsou doma,“ se smíchem si pochvaluje výsledek utkání.

Že zápas nebyl jednoduchý a že si na nedostatek práce nemohl v žádném případě stěžovat, dokazuje poměr střel na bránu 41:41. V první třetině se Znojmo dvakrát střelecky prosadilo, ale v dalších dějstvích už nehrálo tak efektivně. „Vsetín nás uspal, oni jsou bojovníci, dobře brání, těžko se přes ně prosazuje. Je dobře, že jsme dali hned prvního góla a pak i druhýho, a když jsme vedli, už jsme si to mohli hlídat a to je daleko lepší, než kdybysme museli dotahovat. Byl to opravdu hrozně těžkej zápas a jsem fakt rád za tři body,“ pochvaluje si znojemský gólman.

NEWSLETTER