Premiérovou branku obstaral Křetínský

Aktuální zprávy
PÁ 12. 9. 2003
Z n o j m o - První branku nového ročníku Tipsport extraligy vstřelil obránce <b>Aleš Křetínský</b> čtyři vteřiny po vypršení trestu litvínovského Kubinčáka. Puk vystřelený od modré směrem do skrumáže před brankou doplachtil k údivu Pince za jeho záda. „Hlavně udělali hodně kluci před bránou. Pěkně to odstínili a jinak to byla řízená střela,“ okomentoval svoji branku.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Navnadění znojemští diváci po úspěchu v poháru očekávali nad Litvínovem snadnou výhru. Zklamáni ze ztráty bodů byli všichni: „Je škoda, jak to dopadlo, dneska jsme měli vyhrát v domácím prostředí. Byla tam trochu nervozita, málo střel na branku a chtělo to trochu štěstí. Měli jsme taky hodně přesilovek a nic,“ viděl zápas Křetínský.

Jediný hráč, kterého po zápase trenér Pazourek pochválil, byl brankář Tomáš Duba. Po svém prvním zápase v české extralize srovnával český a finský hokej: „Připadalo mi to jako úplně normální zápas, který jsem chytal ve finské lize. Rozdíl byl minimální.“ I on litoval, že se nedočkal výhry: „Myslím, že jsme hráli na bod, bohužel mohli být tři. Chybělo deset minut. Nemůžeme zase chtít ze začátku všechno. V první třetině byli kluci hodně nervózní. Je to jasný, byl to první zápas a navíc doma. Byl to na nás velký tlak. Litvínov velmi dobře bruslil. Nevím, jestli v nás byla únava, ale dost jsme je nestíhali. Nakonec musíme být rádi za bod, i když kluci tam měli několik slibných akcí, mohli jsme vést možná dva, tři nula.“ Do dalších zápasů je ale optimistou: “Pevně věřím, že se k nám štěstí vrátí, možná už ve Vsetíně, možná to bude trochu trvat. Mančaft máme dobrý na to, abysme se rozjeli.“

Jestli se podepsalo na výkonu nějak úterní vítězství nad Spartou, shrnul trenér Pavel Pazourek: „Určitě, tak trošku, ale hlavně nervozita.“ Pokusem o oživení hry bylo redukování sestavy. „Hru jsme stáhli na tři lajny, protože jsme měli pocit, že nejsme schopni se dostat do tempa, ale čtvrtá pětka určitě špatně nehrála,“ vysvětluje. „Doufejme, že jsme se z toho poučili, vrátili jsme se na zem, jak se říká a že už nás přešla euforie po zápase se Spartou a že už každý ví, o co v dalších zápasech půjde. Jen doufám, že se to zlepší,“ vyjadřuje trenér víru v sílu mužstva.

NEWSLETTER