Nová posila Orlů Berka: Snad Znojmu přinesu i nějaké góly

Rozhovory
SO 21. 10. 2023
Svůj první zápas v dresu s Orlem na hrudi má za sebou útočník Marek Berka, jenž přišel v rámci výměny z Třebíče. Jak hodnotí výhru nad Jihlavou? A jak se vůbec zrodil jeho přestup do Znojma.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak hodnotíte svůj první zápas v dresu Znojma?

Měli jsme dobrý vstup do zápasu a dobrý pohyb. Drželi jsme se toho, co po nás chtěl trenér. Navíc nás podporovali fanoušci. Jsme rádi za tři body.

Jak se vůbec zrodila ta výměna s Třebíčí?

Bylo to trochu i z mé strany. Třebíč hraje trochu specifický hokej. Hráč se tomu musí přizpůsobit, není to úplně pro všechny a mně to dělalo trochu problém. Proto i ta výměna. Jsem tu rád a děkuji vedení za příležitost.

Co od angažmá očekáváte?

Myslím si, že mohu přinést rychlost a tlak do brány. Taky doufám v nějaké góly.

V útoku jste nastoupil se Sklenářem a Havlátem. Jak vám vyhovovala spolupráce?

Super. S Dominikem Sklenářem se už známe, naopak s Robertem moc ne, ale myslím si, že to bude dobré. Všichni jsme mladí kluci, kteří chtějí hrát kombinační hokej.

Znáte se i s někým dalším z kabiny?

Ještě Erika Mareše. S ním jsme hokejově vyrůstali v Litvínově. A pak taky Tomáše Svobodu, s nímž jsem hrál v Litoměřicích.

Takže do kabiny jste zapadl?

Jo, já myslím, že super. Kluci jsou sympaťáci a já taky vyjdu s každým. Ta parta je tady dobrá.