Další dílek do skládačky. Pokračují Beránek a Čermák

Aktuální zprávy
ST 7. 6. 2023
Tým pro CHANCE ligu nabírá další jména. Dvojice pokračujících útočníků má také bohaté zkušenosti se zmíněnou soutěží a po roce si ji opět zahraje v dresu HC LERAM Orli Znojmo.

Devětadvacetiletý forward Petr Beránek se k Orlům v rámci hostování připojil loni na konci listopadu. Ročník započal v Jihlavě, kde odehrál jednadvacet utkání. Po přesunu do Znojma nastoupil do konce základní části do 24 zápasů, ve kterých nasbíral sedmadvacet kanadských bodů. V play-off nastoupil ke všem třinácti střetnutím a vstřelil pět branek. K tomu přidal ještě šest asistencí.

„Petr měl loňský ročník trochu náročnější, protože byl po operaci kolene. Od následující sezóny tedy od něj budeme očekávat mnohem více. Nároky, které budeme klást nejen na něj, ale i na ostatní, tak budou mnohem větší a samotní hráči to také dobře vědí,“ konstatuje Jiří Beroun.

Logo

Beránek na sebe upozorňoval už od mládežnických kategorií, často nastupoval i za reprezentace. V roce 2013 byl dokonce povolán na mistrovství světa U20, kde si zahrál například s hráči jako Jakub Vrána, Radek Faksa nebo Tomáš Hertl a vybojovali společně páté místo. V tomto roce si také poprvé zahrál ve Znojmě. Rodák z Brna má bohaté zkušenosti s CHANCE ligou. V této soutěži nastoupil už k více než 200 utkáním. Přes šedesát zápasů má také odehraných v extralize za Hradec Králové. Nyní si první ligu zahraje i se Znojmem. V tomto dresu se už objevil ve 172 zápasech, kde posbíral 111 kanadských bodů a nyní svá čísla s největší pravděpodobností navýší.

Spolu s ním zůstane součástí orlí letky také Patrik Čermák. Dvacetiletý útočník se k týmu Orlů Znojmo připojil také v listopadu roku 2022. Přišel na měsíční zkoušku ze Šumperka, kterou úspěšně zvládl a bodově se mu také dařilo. Ve Znojmě odehrál celkově 36 utkání a připsal si 25 bodů (11+14).

„Patrika jsme měli v hledáčku už minulou sezónu, kdy to nevyšlo, ale poté se nám jej přeci jen povedlo podepsat. Od chvíl, kdy k nám přišel, získal si nás svým přístupem. Poslední měsíc hrál dokonce se zlomenou rukou a spoustu toho podstoupil.“

Čermák je odchovancem Jihlavy, kde působil většinu času své kariéry. Dále se objevil například i v dresu Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou nebo právě v týmu, ze kterého se připojil ke Orlům - Draci Šumperk. V uplynulé sezóně ukázal, že umí být pro tým přínosný a dostal šanci se ukázat i v CHANCE lize.

Logo

„Vidím v něm také velký potenciál do budoucna. Chtěli bychom vytvořit tým, který bude déle pohromadě a bude fungovat, abychom se mohli neustále zlepšovat. Velké změny v kádru, to nikdy moc nefunguje. I s touto vizí jsme šli do toho, že tu Patrik zůstane,“ dodává Jiří Beroun.

Statistiky Petra Beránka

Statistiky Patrika Čermáka

NEWSLETTER