Tradiční derby i Slováci. Orli znají plán přípravy

Naši soupeři
PO 22. 5. 2023
HC LERAM Orli Znojmo mají již rozvrhnutý plán soupeřů, se kterými se utkají v přípravných zápasech před prvoligovým ročníkem. Jsou mezi nimi kluby, se kterými se utkají v CHANCE lize nebo také soupeř ze slovenské soutěže.

Královské město ležící na levém břehu řeky Dyje se chystá po více než dvanácti letech na svou premiérovou prvoligovou sezónu. Celkem sehraje šest zápasů, čtyři na domácím ledě a zbylé dva na půdě hostujícího celku.

Celá příprava odstartuje v úterý 15.srpna na ledě KHNP arény, kde Orli vyzvou jednak svého soupeře z Chance ligy ale také jednoho z největších rivalů - Horáckou Slavii Třebíč. S tímto soupeřem se Jihomoravané střetnou před sezónou již třetím rokem a zápasy mezi Znojmem a Třebíčí vždy nesly a nesou duch derby.

O dva dny později ve čtvrtek 17.8. změří síly také se svým rivalem a soupeřem pro následující ročník Duklou Jihlava. S krajským městem Vysočiny se Znojemští utkali naposledy před dvěma lety, tehdy se ještě připravovali na svou poslední sezónu v mezinárodní soutěži ICEHL. Utkání sice v následných samostatných nájezdech ovládla Jihlava, ale rozhodně šlo pro oko diváka o zajímavý a divoký duel.

Zbytek přátelských utkání už dohraje jihomoravský celek na svém ledě. První domácí duel se uskuteční v úterý 22.8., to čeká Znojmo v odvetě zápas s Třebíčí.

Ve čtvrtek 24.8. se mistr druhé ligy postaví proti Přerovu. Přerov také není příliš vzdálený ani neznámý soupeř, naposledy se proti sobě tito dva soupeři postavili na turnaji v roce 2017, tehdy Znojmo zvítězilo 5:0.

Poslední prázdninový den pak bude na ledě Nevoga arény odehrána odveta s Jihlavou a přípravu Orli zakončí 7. září. Toho dne se proti znojemskému mužstvu postaví Modré Krídla Slovan, B-tým Slovanu Bratislava. Modré Krídla hrají druhou slovenskou ligu, v minulé sezóně skončili na šesté příčce soutěže, kvalifikovali se tedy do play-off, jejich sezóna však skončila hned v prvním kole. Orli Znojmo s tímto týmem nemají doposud žádné zkušenosti, půjde tedy o úplně nového soupeře.

Souhrn přípravných zápasů

15. 8. 2023SK Horácká Slavia Třebíč - HC LERAM Orli Znojmo
17. 8. 2023HC Dukla Jihlava - HC LERAM Orli Znojmo
22. 8. 2023HC LERAM Orli Znojmo - SK Horácká Slavia Třebíč
24. 8. 2023HC LERAM Orli Znojmo - HC Zubři Přerov
31. 8. 2023HC LERAM Orli Znojmo -  HC Dukla Jihlava
7. 9. 2023HC LERAM Orli Znojmo - Modré Krídla Slovan

*časy k jednotlivým utkáním budou doplněny později

NEWSLETTER