První jména pro CHANCE ligu. Pokračují Hruška a Šťovíček

Aktuální zprávy
ÚT 23. 5. 2023
Znojemský hokej prožil turbulentní měsíc. Po postupu do CHANCE ligy se již vyřešila i finanční podpora klubu od města a kraje. Nyní se tak mohou všichni znovu soustředit na sportovní záležitosti a tvorbu kádru na nadcházející ročník.

Prvním jistým jménem pro nový ročník je zkušený útočník Jan Hruška, který v uplynulém ročníku posbíral 71 bodů za 18 branek a 53 asistencí v 38 zápasech a byl jedním z tahounů za postupem. Sezónu si navíc okořenil také záchranou CHANCE ligy pro rezervu Pardubic. Na služby sedmatřicetiletého útočníka se tak trenéři budou moci spolehnout i v další sezóně. „Honza Hruška má skvělý pohled na hokej. Jeho přínos pro mužstvo je nenahraditelný. Často s ním řešíme situace během zápasů a on to přenese do týmu a hry. Vedle něj rostou všichni mladíci a sbírají cenné zkušenosti,“ poznamenal hlavní trenér Jiří Beroun.

Logo

Fanoušci se mohou těšit i na sedmadvacetiletého střelce Martina Šťovíčka, který bořil klubové rekordy a bude moci navyšovat svůj zisk 97 bodů za 47 branek a 50 asistencí v 53 zápasech. Alternující kapitán, při absenci Tomáše Svobody, táhl ofenzívu Orlů a překonal rekord Colton Yellow Horna v počtu bodů v základní části i play-off a i Anthony Lucianiho v základní části samotné. O jediný bod mu pak utekl rekord v kanadském bodování play-off a o jednu trefu počet branek v základní části. „Martin Šťovíček je neskutečný bojovník, který neodflákne ani jedno střídání a to na všech stranách kluziště. Jeho kvalita se dá využit v přesilovkách a jsme rádi, že takové hráče v týmu máme. Je důležité říci, že si vážíme situace, kdy hráči nevěděli, jestli bude ve Znojmě hokej, ale byli trpěliví a vydrželi, protože ve Znojmě chtějí hrát,“ přiznal kouč Beroun.

Logo

Klub i nadále pracuje na jednáních s hráči z uplynulé sezóny i novými posilami. „Nějaké hráče jsme oslovili, s některými to bylo rychlé, s jinými jednáme dál. Věříme, že tým budeme mít kvalitní,“ dodal hlavní trenér Orlů.

Statistiky Jana Hrušky

Statistiky Martina Šťovíčka

NEWSLETTER