Krok od cíle. Vzletí Orli k CHANCE lize?

Naši soupeři
ÚT 18. 4. 2023
Poslední krok zbývá Orlům k vytouženému cíli, postupu do CHANCE ligy. V dohrávce třetího finálového zápasu svého soupeře lehce přehráli a do čtvrtého zápasu vstupují s třemi mečboly. Jestli ukončí Orli své působení ve druhé lize se přesvědčíme ve středu od 18:00, kdy bude vhozeno úvodní buly čtvrtého finálového zápasu v Nevoga aréně.

Orlům se stále daří úspěšně kráčet za vytyčeným cílem postupem do Chance ligy. V play-off úspěšně proplouvají všemi zápasy, výjimkou nebyla ani dohrávka třetího finálového zápasu v Letňanech, kde Orli nastříleli svému soupeři čtyři branky. Matěji Žajdlíkovi se podařilo udržet další čisté konto, celkem desáté. „Čeká nás poslední krok a ten bývá nejtěžší, takže do toho půjdeme stejně tak jako celou sérii, jako celé play-off a věřím, že se budeme radovat,“ uvedl znojemský gólman.

Individuálním statistikám v play-off kraluje Jan Hruška, který získal 26 bodů za 5 gólů a 21 asistencí, hned za ním se umístil s 25 body Martin Šťovíček za 11 gólů a 14 asistencí a na třetím místě kapitán Tomáš Svoboda s 23 body za 11 gólů a 12 asistencí.

Letcům z Letňan se za tři zápasy podařilo Znojmu vsítit pouze jeden gól. „Chtělo by to jednou vstřelit první gól,“ snaží se burcovat útočník soupeře Tadeáš Pejchal. „Největší rozdíl mi přijde v síle, ale možná je to jejich nasazením. Zatímco u jiných týmů jsme odražené puky doráželi, Znojmo nám dá hokejku přes hokejku a pro nás to končí. Nedokážeme je přetlačit silou v závěrečné části,“ přidal mladý útočník Letců, který se závěrem také zmínil o kapitánu Orlů Tomáši Svobodovi, „Není to hráč do druhé ligy, to všichni víme. Bráníme pořád stejně, ale na něj to nestačí.“

Letňany se pokusí odvrátit oslavy favorita soutěže a vrátit se do Prahy, kde by se hrály případně další dva zápasy.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Martin Šperl, Jakub Valenta
Čároví rozhodčí: František Štěpánek, Jakub Maňák

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo:Žajdlík (Groh) – Tejnor (A), Mareš, Sedláček, Stránský, Jenáček, Kloz, Zukal, Remta – Hruška (A), Köver, O. Svoboda, T. Svoboda (C), Čermák, Beránek, Sklenář, Špaček, Adámek, Šťovíček, Pigl.
HC Letci Letňany:Brázdil (46. Kopřiva, 51. Brázdil) – Němeček, Čížek, Chalupa, Gurjevskij, Lytvynov, Havelka, Fiala – Vacín, Švec, Řepík – Wojnar, Kropáček, Kučera – Pejchal, Labuzík, Uhlík – Kastner, Hozák (C), Turek – Arnošt (A).
NEWSLETTER