Pro finálový mečbol. Orli letí do Letňan

Naši soupeři
SO 15. 4. 2023
První úkol již má znojemské mužstvo zdárně za sebou, podařilo se mu zvítězit v obou domácích finálových utkáních. Podobně se nyní odehrají dva zápasy v pražských Letňanech. Podaří se Orlům také vítězně uhájit i venkovní střetnutí? Utkání startuje v neděli od 18:45.

Orli Znojmo nadále pokračují ve své jízdě napříč druholigovým play-off. Stále nepoznali porážku a jeví se, že tomu může být tak až do konce celé sezóny. Zda-li se tak skutečně stane nám ukážou zápasy 16. a 17. dubna, které se odehrají na půdě Letňan.

Letňanský “hangár” jak se také přezdívá pražskému zimnímu stadionu, je zvláštní také svým úzkým kluzištěm, které si Znojmo v letošní sezóně už vyzkoušelo ve Vyškově. Kapacita stadionu je pro 550 návštěvníků, tudíž velký finálový zápas bohužel neuvidí a nepožene své favority za postupem do Chance ligy až tak početná skupina fanoušků, jako tomu bylo ve Znojmě.

V obou odehraných utkáních ve Znojmě, domácí dominovali. Zejména to první ukázalo určující sílu, když orli deklasovali soupeře 10:0. V utkání druhém, domácí hráči sice byli o krok lepší, zvítězili 4:1 ale druhá a třetí třetina ukázala, že Letci také umí zaútočit, potrápit a budou chtít se také porvat o postup. ,,Přesouváme se na naše užší kluziště do Prahy a garantuji vám, že tam to Znojmu zadarmo prostě nedáme.” řekl v pozápasovém rozhovoru asistent trenéra Letňan Ondřej Poul.

Co se týče individuálních statistik znojemských hokejistů, tak těm vévodí Martin Šťovíček, ve vyřazovacích fázích nasbíral už 24 kanadských bodů (11+13) a celkově i se základní částí, má bodů na kontě letos už třiadevadesát (47+46). Za ním v play-off je o jeden bod Jan Hruška, s pěti zásahy a osmnácti asistencemi. Znojemská sedmapadesátka, však vyniká hlavně v této finálové sérii, mimo jednu branku má už i šest úspěšných přihrávek. Vzhledem k vyšším výsledkům se daří bodově i mimo zmíněné hráče dalším. Mezi obránci se kromě výborných stabilních výkonů, daří bodově i Davidu Stránskému (1+9), stejný počet bodů má také Erik Mareš. Zmíníme-li i brankáře, tak mezi Dominikem Grohem a Matějem Žajdlíkem probíhá pravidelné střídání, oba gólmani podávají stabilní a jisté výkony po celou sezónu.

Nejdůležitější je fakt, že Znojmo dobře funguje i jako tým a daří se mu plnit cíl celé sezóny, zbývají už jen dva poslední kroky k postupu do Chance ligy. Jestli se to podaří už teď, ukáží právě dva zápasy v Letňanech!

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Michal Maršálek, Tomáš Mejzlík
Čároví rozhodčí:Jan Kleprlík, Patrik Augusta

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo:Groh – Stránský, Tejnor, Mareš, Sedláček, Jenáček, Zukal, Remta, Kloz – Sklenář, Hruška, Köver, O. Svoboda, Kotrba, Beránek, Pigl, Adámek, Špaček, Čermák, Šťovíček, T. Svoboda.
HC Letci Letňany:Brázdil – Chalupa, Havelka, Kynčl, Němeček, Guryevsky, Lytvynov, Fiala – Vacín, Kellerstein, Wojnar, Kropáček, Arnošt, Pejchal, Labuzík, Hrala, Uhlík, Hozák, Turek, Čížek, Kučera.
NEWSLETTER