Jan Hruška: Nový den, nový zápas

Rozhovory
ČT 13. 4. 2023
Orli mají za sebou první finálovou bitvu z domácího dvojzápasu proti Letňanům. Zvládli ji výtečně s deseti úspěšnými zásahy a nulou za zády. Pěti nahrávkami se na výsledku podílel asistent kapitána Jan Hruška. Zároveň si je vědom toho, že prvním zápasem nic nekončí.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

První finálový zápas, výsledek 10:0, čím to bylo?

Měli jsme výborný začátek a od toho se odvíjela celá hra. Napadalo nám tam hodně gólů, ale je potřeba si v hlavách uvědomit, že je to zatím 1:0 ne 10. My ten zápas musíme hodit za hlavu a začít zase od začátku. První zápas se nám podařil, máme bod. Jsme rádi, jakým hokejem jsme se prezentovali a jak jsme ten zápas zvládli. Teď je potřeba dobře se zregenerovat, vyspat a najíst a předvést stejný výkon.

Letňany vyhrály skupinu západu, v čem byli horší, že zápas skončil tak jednoznačně?

Oni byli horší naštěstí ve všem. Ale další zápas může být úplně jiný. Nový den, nový zápas, takže se může cokoliv změnit. Párkrát jsem si už takový výsledek zažil a nemám z toho dobrý pocit. Většinou po takových gólových hodech přichází půst. My se na to musíme hlavně dobře připravit a nedopustit, aby nastalo nějaké podcenění nebo něco takového. Začít stejně jako jsme začali první zápas a být nekompromisní.

Další zápas následuje hned další den, jak takový zápas může psychicky zapůsobit na soupeře?

Na soupeře takový výsledek skoro vůbec nezapůsobí. V sérii zatím pořád vyhráváme o jeden zápas a je jedno jakým výsledkem ten zápas skončil. Myslím si, že bylo horší pro Chomutov prohrát v poslední vteřině 4:3, než prohrát zápas 10:0. Oni ví, že zápas se jim nepovedl a hodí ho za hlavu. Pro ně to nic moc neznamená, je to jenom jeden prohraný zápas a další to může být jinak.

NEWSLETTER