Orli odletěli pro postupový bod do Chomutova

Naši soupeři
ST 5. 4. 2023
Postupový mečbol. Slovní spojení, které zní Znojmem od pondělního večera, kdy Orli podruhé v semifinálové sérii s Chomutovem zvítězili. Jen jeden pomyslný krok chybí týmu k tomu, aby doslova raketově vlétl do vysněného finále druhé ligy. Stane se již brzy krásnou realitou? Čtvrteční duel startuje na severu Čech od 17:30.

Znojemští hokejisté prozatím ve vyřazovací části ani jednou nezaváhali, v prvním kolem vyřadili Nový Jičín 3:0 na zápasy, stejným poměrem skončila i čtvrtfinálová sada s Valašským Meziříčím. Zpovzdálí se může zdát, že i semifinálová série s Chomutovem má podobně hladký průběh, ale opak je pravdou. Obě předchozí vzájemná střetnutí byla velmi vyrovnanou partií a zdaleka není nic rozhodnuto.

„Rozhodně chceme sérii co nejdříve ukončit, ale počítáme s tím, že může být hodně dlouhá. Chomutov je houževnatý a silný tým, má spoustu kvalitních hráčů a další zápas bude zase velmi vyrovnaný,“ je stále ještě velmi opatrný kouč Jihomoravanů Jiří Beroun. Severočeský lodivod Kamil Koláček kontroval: „Hráči si odpočinou a věřím, že doma soupeře potrápíme ještě více. Výhoda domácího prostředí by mohla být ta rozhodující, která nám pomůže zvítězit a vrátit se zpátky do Znojma.“

Orli mají v zádech dvě vítězství, ta se ale nerodila lehko. V neskutečném nedělním utkání v Nevoga aréně prohrávali 0:2, posléze i 1:3, ve třetí třetině ale vyrovnali a vteřinu před sirénou ohlašující konec základní hrací doby vsítil rozhodující trefu obránce Jakub Jenáček. A více než dvě tisícovky diváků v ochozech propukly v nevídanou euforii. Gól, na který se ve Znojmě bude ještě dlouho vzpomínat...

Odveta hraná o dvacet čtyři hodin později přinesla méně gólů, ale stejně napínavou podívanou. A opět se Orlům vyplatilo, že byli aktivní až do poslední vteřiny, tentokrát ale úvodní třetiny. V čase 19:59 tedy otevřeli skóre, a Chomutovské tak znovu poslali pod ledovou sprchu. I přes vyrovnání se nakonec z výhry opět radovali domácí, tentokrát druhý korálek do sady zajistil vítězným gólem bek Lukáš Zukal.

Pokud bychom trochu více zaostřili na semifinálové statistiky, tak ve znojemském táboře najdeme tříbodové hráče Tomáše Svobodu (1 + 2), Martina Šťovíčka (1 + 2) a Jana Hrušku (0 + 3). Na straně Severočechů se v sérii zatím nejvíce bodově daří Viktoru Hüblovi (1 + 2). Zajímavostí je, že ani jeden tým nemá jasně definovanou gólmanskou jedničku a v předchozích dvou zápasech se v bráně vystřídali již čtyři gólmani – za Orly již tradičně Matěj Žajdlík a Dominik Groh, na druhé straně Richard Běhula a Miroslav Hanuljak.

Druhá semifinálová série

Hokej Vyškov – HC Letci Letňany 1:1

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Kamil Hlinka, Jakub Valenta
Čároví rozhodčí:Michal Rubáš, Martin Tvrdík

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo:Groh – Stránský, Tejnor (A), Mareš, Sedláček, J. Jenáček, Zukal, Remta – Sklenář, Hruška (A), Köver, O. Svoboda, Kotrba, Beránek, Pigl, Adámek, Nižnikov, Špaček, Čermák, Šťovíček, Tomáš Svoboda (C).
Piráti Chomutov:Hanuljak – Němec, Havel (A), M. Žižka, Hynek, Váchal, Filip – Tadeáš Svoboda, Hübl (C), Lukeš, Chrpa (A), Koblížek, Vrhel, Zajíček, Mála, Kostourek, Veselý, Mežnar, Ekrt, Chlouba.
NEWSLETTER