Tomáš Jakeš: Respekt před Novým Jičínem, byl perfektně připravený

Rozhovory
SO 18. 3. 2023
Osmifinálová série druhé ligy Východ mezi Orly a Ďábly z Nového Jičína skončila v nejkratším možném čase 3:0 na zápasy. Za celou sérii se ohlédl asistent trenéra Tomáš Jakeš.

Série s Novým Jičínem skončila podle očekávání 3:0 na zápasy. Je spokojenost i s herní stránkou?

Všechny zápasy ukázaly naší sílu a vyzněly pro nás výborně. Velký respekt před Novým Jičínem, který na nás byl perfektně připravený, hrál hokej a předváděl zodpovědné výkony, to je v play-off nejdůležitější. My máme tým, který má obrovskou ofenzivní sílu a tak musí tlačit. Na druhou stranu tam bylo občas i nějaké podcenění, kdy chtěli všichni útočit, a zapomínalo se bránit nebo přicházela zbytečná oslabení. Máme čas to nyní do čtvrtfinále všechno vyladit a je jasné, že další zápasy budou zase svojí úrovní někde jinde.

Druhý zápas, kde jste otáčeli skóre až ve třetí třetině, byl asi největším prověrkou, souhlasíte?

Typický zápas play-off. Nový Jičín hrál doma, přišli je podpořit fanoušci a tušili, že to může být jejich poslední domácí utkání v sezóně. Takže všichni se vydali na sto procent a jak nám prozradili trenéři Jičina, tak hráči byli dobiti a bojovali nad své možnosti. Pro nás je pozitivní, že nám to soupeř nedá zadarmo. My byli možná opticky pořád lepší, ale hraje se na góly. Je to pro nás ponaučení, že někdy se nemusí hrát technicky, což se líbí fanouškům, ale je potřeba to vzít na sebe i silově. To se nakonec stalo a v dalších zápasech to znovu budeme muset prokazovat.

Ve třech zápasech osmifinále se prosadilo deset různých střelců, včetně juniora Maxe Kotrby. Je to pro tým velká výhoda, když se soupeř nemůže zaměřit jen na ty nejobávanější střelce?

Skládali jsme tým a hráče, u kterých nám bylo jasno, že ten gól umí dát. Není pro nás určující, jestli to bude někdo z prvního nebo čtvrtého útoku. My víme, že každá pětka může rozhodnout a to se potvrdilo i ve druhém zápase v Jičíně, kde to rozhodli třetí brankou mladí kluci. V dobách internetu si to soupeř nastuduje a zaměří se na ty nejlepší v prvních dvou řadách. Pro hráče je to pak složitější se prosazovat. Věřím, že ve čtvrtfinále přijde více fanoušků a zase nás poženou.

Ostatní série se protáhly na čtyři zápasy. Jedna dokonce nabídne pátý duel. Je velká výhoda, že pošetříte síly?

Hráči jsou na vyšší zápasové tempo zvyklí, takže budeme nadále trénovat a připravovat se na Valašské Meziříčí. Bude více času na regeneraci, protože je potřeba se o tělo starat a všechno to směřovat na start čtvrtfinále. Kde to bude zase jen o nás a naší hře.

NEWSLETTER