Orli krok od postupu. Zvládnou ukončit sérii?

Naši soupeři
ÚT 14. 3. 2023
Osmifinálová sada mezi Orly a Ďábly z Nového Jičína se vrací zpět na jih Moravy, kde budou mít domácí možnost získat i třetí zápas v pořadí, a tím pádem místenku do další fáze vyřazovacích bojů. Mečbolové utkání v Nevoga aréně startuje ve středu od 18:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Série mezi Znojmem a Novým Jičínem má za sebou již dvě části a obě se staly kořistí jihomoravských hráčů. Po úvodní jasné výhře 6:0 se odveta na ledě Ďáblů nesla ve zcela jiném duchu. Domácí si dokázali vytvořit dvougólový náskok a Orli dlouho marně hledali jakoukoliv odpověď. Ta přišla až po polovině klání a odstartovala skvěle zvládnutý obrat, který byl završen v závěrečném dějství hned čtyřmi přesnými trefami. Znojemští tak zvítězili 5:2 a upravili stav osmifinále na 2:0 na zápasy.

„Měli jsme špatný vstup do zápasu, hra byla rozhádaná a neměla spád. Ztráceli jsme kotouče u útočné modré čáry. Jak jsme začali hrát nahoru, střílet a chodit do brány, tak jsme si vytvořili tlak, který vedl k brankám,“ pronesl po vítězství kouč Znojma Jiří Beroun. Zároveň však musel ocenit i hru soupeře: „Nový Jičín to má dobře zorganizované a drží malý box, přes co se špatně dostává.“

Vítězný gól v utkání měl na svědomí obránce Orlů Erik Mareš, pro kterého to byl již třetí bod v osmifinálové sérii. Jaký recept vede podle dvaadvacetiletého beka k rychlému postupu? „Musíme hodně bruslit, střílet z každé pozice a být aktivním mužstvem. Soupeř bude, očekávám, hlavně bránit a čekat na naši chybu. Všichni věříme, že to ve středu ukončíme,“ přeje si Erik Mareš.

Nejproduktivnějším hráčem Znojma v osmifinálovém zápolení je útočník Martin Šťovíček (3 + 2), který stejně jako Jan Hruška (2 + 2) skóroval v obou zápasech vyřazovacích bojů. Orli se musí obejít bez služeb dlouhodobě zraněného útočníka Roberta Havláta, po prvním osmifinálovém duelu se na marodce objevil také velezkušený bek Vojtěch Kloz. Ten nezasáhne do hry ani ve středu. Naopak do brány by se měl v rámci střídání gólmanů vrátit Matěj Žajdlík.

Informace ke vstupenkám na utkání naleznete zde

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Ondřej Šudoma, Tomas Šico
Čároví rozhodčí:Pavel Mikšík, Tomáš Kučera

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo:Groh – Stránský, Tejnor (A), Mareš, Sedláček, Jenáček, Zukal, Remta – Nižnikov, Sklenář, Jan Hruška (A), Köver, Svoboda O., Šťovíček, Pigl, Adámek, Špaček, Beránek, Čermák, Kotrba, Svoboda T. (C).
HK Nový Jičín:Šimonů – Holáň J., Váňa, Kožený, Hladiš, Holáň D., Jakub Hruška, Sluštík – Gebauer, Hilšer, Juříček, Škarka, Kafka, Konečný, Štefka, Flok, Handl, Květoň (C), Maliník, Lehečka.
NEWSLETTER