Jiří Beroun: Ambice se nemění, jsou ty nejvyšší

Rozhovory
ÚT 7. 3. 2023
Trenér Jiří Beroun zhodnotil uplynulou základní část, výkon svých svěřenců a prozradil, co hráče bude čekat v následujících dnech před začátkem play-off.

Jak byste zhodnotil poslední zápas základní části?

První třetinu bych zhodnotil jako skvělou, měli jsme super pohyb i tlak do branky, ze kterého padly dva góly. Konečně se nám taky podařilo využít přesilovku. Pak už zápas začal tak nějak plynout. Dostali jsme tři góly, což mě mrzelo a nemělo by se nám to stávat, měli bychom si to pohlídat.

Co říkáte na výkony mužstva v základní části letošního ročníku?

Základní část, dokonce i příprava se nám povedla, vstup do sezóny byl dobrý. Pak jsme tam měli menší výpadek, i když jsme byli ještě v plné sestavě. Od Vánoc hra nebyla uspořádaná, nebyli tady někteří kluci, prošli jsme si marodkou... Teď už jsem rád, že je to za námi. Hodnotím to kladně, hlavně u kluků ročníků 2002 a mladší, tam vidím v sezóně velký progres. Nejvíc asi u Lukáše Adámka, který si myslím, že jde správnou cestou. Je to vidět i u jeho přístupu k tréninku. Můžu celkově říct, že u každého hráče se přístup k tréninku zlepšoval. Začali chápat naši filozofii, že v hokejovém životě je posune jen tvrdá práce. Kluci tak celou sezónu pracovali. My trénovali skoro dvoufázově a na hráčích jde vidět, že se cítí fyzicky dobře. Jsme připraveni na play-off.

Se kterými týmy se vám hrálo nejlépe a se kterými naopak nejhůře?

To je těžké. Každý soupeř má něco, abych si teď nějakého vybral, to ne. Mně se zápasy líbily. Byli zde soupeři, kteří zalezli a čekali na nás. Ale když vezmu třeba Vyškov nebo Kopřivnici, ti si to s námi chtěli rozdat, zahrát si hokej a toho si na nich cením. Hokej se hraje pro diváky a jim bude milejší, když padne osm nebo deset gólů za zápas, než když to skončí 1:0 nebo něco takového.

Vaši hráči mají výborné statistiky, věnujete jim pozornost?

Já se na ně vůbec nedívám. Mám trochu přehled, jak jsou na tom kluci, ale to jsou jejich statistiky. Mě zajímají ty týmové. Měli jsme tam nějaké ztráty bodů, ale s tím se dalo počítat. Nikdo nemohl čekat, že odehrajeme sezónu bez ztráty bodu.

Jaké máte plány na volný týden před začátkem play-off?

Kluci dostali dva dny volna, pak se budeme opět věnovat nácviku na přesilovky, útočné pásmo, obranné pásmo. Měli jsme problémy i se středním pásmem, kde jsme neměli rozebrané hráče. Ve středu se pak dozvíme soupeře, takže se začneme chystat na ten určitý tým, abychom byli dobře připraveni.

S jakými ambicemi vstupujete do play-off?

Nejen do play-off, my jsme už v začátku do soutěže vstupovali s těmi nejvyššími ambicemi. To se nemění, takže ambice jsou nejvyšší.

Můžete prozradit, kterého gólmana jste vybrali jako jedničku?

Nemáme to tak, že by jeden byl vybraný. Ještě si to necháme projít hlavou, ale myslím si, že zůstaneme ve stejném módu jako dosud.

Je některý soupeř, kterého byste si vyloženě přáli, a naopak některý, kterého byste vůbec nechtěli potkat?

Ne ne, na tohle se vůbec nedíváme. V bývalé EBEL bylo zajímavé, že si člověk mohl soupeře vybírat, ale někdy se to zkrátka nevyplatilo. My musíme porazit každého, nemůžeme se dívat, jestli budeme hrát s Havířovem nebo třeba s Kopřivnicí. Nevybíráme si.

NEWSLETTER