Dominik Groh: Největší odměna bude každé vítězství

Rozhovory
NE 5. 3. 2023
Čtyři čistá konta v základní části si do svých statistik zapsal znojemský brankář Dominik Groh. Střídání v brankovišti vidí jako výhodu pro play-off. Za hlavní úkol ve druhé lize považuje soustředěnost na vlastní výkony.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Zápas proti Havířovu, poslední v základní části, jak byste ho zhodnotil?

Nehodnotí se to moc lehce. Do třetí třetiny to vypadalo, že bychom ho mohli zvládnout i bez inkasovaného gólu, ale v závěru přišly dokonce tři. Bohužel no, hokej se hraje šedesát minut a my jsme ho dozadu hráli asi jenom čtyřicet. Na druhou stranu za výsledek jsme všichni určitě moc rádi. Už na začátku utkání jsme ukázali Havířovu, co jsme za tým a kontrolovali jsme výsledek od první minuty.

V základní části celkem čtyři čistá konta, je to zásluha i kluků v obraně?

Určitě, kluci v obraně nám hodně pomáhají. Všichni odvádíme dobrou práci a je to taková hezká odměna, když to mě, nebo i Matějovi vyjde s nulou.

V zápasech, které jsou jednoznačné a většinu zápasu nemáte moc zákroků, je těžší udržet pozornost?

Přesně tak, občas je zápas kdy máme hodně práce a naopak. Každý zápas je jiný. Občas to není úplně lehké udržet se v koncentraci, ale zvládáme to.

V základní části nebyla brankářská jednička, střídali jste se s Matějem Žajdlíkem co zápas. Jak vám to vyhovovalo?

Myslím si, že to bylo spravedlivé vzhledem k výkonům, které jsme předváděli. Asi by nebylo dobré, kdyby jeden z nás seděl, protože na play-off je potřeba mít připravené oba gólmany. Za tím totiž směřuje všechno naše úsilí v sezóně.

Je ve druhé lize těžší se připravit na soupeře, když není až tolik možností?

To je pravda. Videa nejsou až tak kvalitní, takže to je trošku těžší. Ale my se hlavně soustředíme na náš výkon. My tady v té lize máme trošku jinou roli oproti ostatním týmům, takže se připravujeme tak, že se soustředíme hlavně na sebe.

Základní část je u konce. Skončili jste suverénně na první místě, jak ji hodnotíte?

Je to super… tolik bodů. Tuším, že ještě nikdy jsem nebyl v týmu, který by byl první. Ale do finále play-off už jsem se párkrát dostal, takže doufám že se nám to tady letos povede zopakovat. Je skvělé, když se takhle vyhrává, tohle jsme čekali a je dobře, že se nám to povedlo splnit. Šli jsme si za tím, dělali jsme všechno, co se po nás chtělo a jsme rádi, že základní část skončila tak jak jsme chtěli.

Přichází play-off, budete nadále bavit fanoušky, nebo přece jenom přijde větší soustředěnost na zápasy?

Tohle je docela složité. Moc rád bych, ale na druhou stranu v play-off tyhle věci musí jít trošku stranou. Teď bude největší odměna každé vítězství a pak bude velká party v posledním zápase sezóny, která doufám skončí vítězně.

NEWSLETTER