Poslední venkovní zkouška před play-off. Orli letí do Opavy

Naši soupeři
PÁ 24. 2. 2023
Na znojemské hráče čeká poslední venkovní duel základní části 2. ligy. Svěřence kouče Jiřího Berouna absolvují dlouhou cestu do Opavy, kde se v bouřlivé atmosféře střetnou s tamním hokejovým mužstvem. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Slezanu se v posledních zápasech moc nedaří, prohrál tři duely v řadě, v tom posledním navíc inkasoval sedm branek na ledě Havlíčkova Brodu. Na svém stadionu si z celkem sedmnácti klání odnesl osmadvacet bodů, desetkrát se radoval z výhry, dvakrát bral alespoň bod a pětkrát prohrál v základní hrací době.

Střelecky se hráčům Opavy na domácím kluzišti nevede zle, do svatyň soupeřů poslali puk celkem v jednašedesáti případech, na druhou stranu sami inkasovali devětapadesátkrát. Tabulku produktivity slezského celku vede Tomáš Rousek se 34 body (15+19), jen o dva body horší je Petr Wolf (10+22).

To jihomoravský mančaft šlape, z posledních pěti střetnutí bral plný počet bodů a ve třech dal pět a více gólů. Z devatenácti soubojů mimo svůj stadion si Orli přivezli rovných padesát bodů, jednou prohráli na nájezdy a v jediném případě po 60 minutách.

Naposledy Znojmo zvítězilo 4:1 ve Žďáru nad Sázavou, kde se třemi body za dvě branky a nahrávku zaskvěl kapitán Martin Šťovíček, jenž má na kontě už 63 bodů (33+30) a v historické tabulce produktivity týmu se dostal na vedoucí pozici.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:František Held
Čároví rozhodčí:Pavel Rychlý, Marek Čelechovský

Sestavy z posledních zápasů

HK Opava:Piták – Pachula, Vojtovič, Thiel, Štěpánek, Ludvík, Šindelář (C), Věntus – Stuchlík, Horný, Beránek, Káňa (A), Vojkůvka, Štindl, Vašenka, Malina (A), Krupa, Danielčák, Buršík, Kadula.
Orli Znojmo:Žajdlík – Stránský, Mareš, Jenáček, Kloz (A), Zukal, Tejnor (A), Remta – Šťovíček (C), Beránek, Špaček, Nižnikov, Köver, O. Svoboda, Kotrba, Pigl, Adámek.
NEWSLETTER