Orli hostí Valachy, duel bude věnován jako poděkování záchranným složkám

Naši soupeři
PÁ 3. 2. 2023
Znojemští hokejisté mají za sebou studenou sprchu v podobě první letošní prohry po základní hrací době. Před svými fanoušky ale nebudou chtít něco podobného opakovat. Odčiní své zaváhání? Domácí utkání s Valašským Meziříčím startuje v sobotu od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Bobři se momentálně nacházejí na osmé příčce druholigové tabulky, právě v těchto patrech je ale pěkně těsno a mezi soupeři jsou jen minimální rozestupy – vždyť na pátý Havlíčkův Brod chybí mužstvu pouhých pět bodíků. Ty však Valmez sbírá jen pomalu, v posledních dvou zápasech hokejisté pod vedením hlavního kouče Lukáše Plška prohráli a navíc inkasovali hned patnáct branek. Ve středu ale mohli díky volnému losu nabírat síly právě na sobotní střetnutí s Orly.

Nejproduktivnějším hráčem Valašského Meziříčí je hrající asistent trenéra Tomáš Vávra s dvaceti šesti body (9 + 17). O dva body pozadu nalezneme dalšího útočníka Jana Křivohlávka, který je s jedenácti vstřelenými brankami nejlepším týmovým střelcem.

Ve třiceti zápasech v řadě dokázali svěřenci koučů Jiřího Berouna a Tomáše Jakeše vždy bodovat, z toho vítězství za plný počet slavili hned ve dvaceti šesti případech. Ve středu na havlíčkobrodském stadionu však přišel zlom. Orli poprvé v lize odcházeli s prázdnou. Přestože v utkání dvakrát vedli, soupeř dokázal vždy rychle odpovědět a v posledním dějství zasadil konečnou ránu.

Nutno však dodat, že Znojemští nastupují v posledních několika zápasech v hodně kombinované sestavě. Až do konce února bude chybět duo Tomáš Svoboda a Jan Hruška, kteří nadále vypomáhají v první lize. Mužstvo také přišlo o dalšího útočníka Roberta Havláta, jenž kvůli zdravotním problémům ukončil letošní sezonu.

Znojmo se s týmem z Valašského Meziříčí utkalo v tomto ročníku již třikrát a pokaždé všechny tři body putovaly do orlí kasičky. Hned v úvodním kole soutěže přišla výhra 3:0, poté na začátku listopadu Jihomoravané na domácím ledě vydřeli těsné vítězství 3:2. Poslední měření sil už skončilo jasnou dominancí v poměru 8:1.

Klub se rozhodl utkání pojmout jako poděkování záchranným složkám. Na diváky tak čeká řada speciálních příjemných překvapení. Více informací o této akci naleznete ZDE.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Tomas Šico
Čároví rozhodčí:Tomáš Kučera, Radek Jurčík

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo:Žajdlík – Jenáček, Zukal, Stránský, Kloz (A), Sedláček, Mareš, Tejnor (A) – Sklenář, Beránek, Kotrba, P. Čermák, Pigl, Svoboda, Adámek, Špaček, Kalčík, Šťovíček (C).
HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (31. Ševců) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Liss, Gabrhelík, Kamas – Finsterle, Vávra (A), Křivohlávek (C) – Fencl, Tarnoczy, Andris – Kozubík, Vavřík, Martinec – Kuchařík, Bachánek, Stodůlka.
NEWSLETTER