Lukáš Adámek: Nejdůležitější je jít zápas od zápasu

Rozhovory
SO 3. 12. 2022
V tabulce bodování mu patří horní příčky i přes jeho mladý věk. Dvacetiletý útočník Lukáš Adámek zaznamenal druhý hattrick v sezóně. A to proti týmu, jehož dres oblékal v mládežnickém hokeji.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Druhý hattrick v sezóně…Který jste si užil více?

Asi tady ten. Jednou mi to sjelo z hokejky a pak jsem trefil i protihráčovi brusle a padlo to tam. Takže to bylo nečekané a hodně o štěstí (smích)

Ve druhé třetině se přelévaly góly ze strany na stranu…Jak byste zápas zhodnotil?

Bylo důležité po gólu neinkasovat, což se nám nepovedlo a pustili jsme Havířov zase do hry. Jinak si myslím, že jsme celý zápas měli pod kontrolou. Jenom škoda třetí třetiny, kdy jsme zápas už spíše jen dohrávali a mohli jsme přidat další góly.

Po prohře s Kopřivnicí to bylo takové hledání, je ta potřebná jiskra zpět?

Po tom prohraném zápase jsme si v kabině řekli nějaké negativní věci, které bylo potřeba odstranit, a to se nám snad už povedlo. Dnešní vítězství nám určitě hodně pomůže vrátit se na naši herní pohodu. Další těžký zápas, po prohře s Kopřivnicí, byl v Opavě. To bylo takové temnější období, ale teď už jsme zpátky tam, kde jsme byli předtím.

Jak se díváte na vaše osobní statistiky?…takový mladý hráč prohání zkušenější hráče týmu v produktivitě…

Popravdě tohle moc nesleduji. Důležité je pro mě, jak pro všechny ostatní tady, že vyhráváme a sbíráme body jako tým.

Vyhlížíte už trošku play-off? Blíží se Vánoce, tedy období, kdy se začíná lámat chleba, ale vy máte dostatečný náskok…

Je pro nás prioritní jít zápas od zápasu. Na to, jaký máme náskok, se vůbec nedíváme. Na play-off se samozřejmě připravujeme, protože to bude jiné než základní část a musíme být připravení hrát ještě lépe.

Jedna otázka mimo hokej…Sledujete s klukama Mistrovství světa ve fotbale?

Určitě sledujeme, hodně. Jak je po tréninku, tak se odpoledne sejdeme a díváme se. Favoritů v kabině máme hodně (smích) Nejvíce převažuje asi Portugalsko. Já držím palce Argentině. Bylo by hodně pěkné, kdyby proti sobě tyto týmy hrály finále, protože je to poslední mistrovství jak pro Messiho tak pro Ronalda, a oba si to zaslouží.

NEWSLETTER