Petr Beránek: Znojmo je můj druhý domov

Rozhovory
ST 30. 11. 2022
Přestože patří k nejnovější posile mužstva, jeho tvář je znojemským fanouškům velmi povědomá. Petr Beránek strávil v dresu s Orlem na hrudi tři sezony v EBEL a nyní se vrátil do pro něj tolik známých míst. „Chci si zahrát o postup do první ligy,“ netají se devětadvacetiletý útočník.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Petře, vítězství nad Hodonínem za tři body, ale s výkonem mužstva asi není až tak velká spokojenost..?
Nehráli jsme to, co bychom chtěli předvádět. Párkrát se naše hra vytratila – pět minut jsme hráli to, co bychom měli a dalších pět minut se najednou vše vypařilo. Musíme se víc soustředit na to, abychom hráli stejně každé střídání, neměli takové výkyvy. Pak to bude i z naší strany lepší.

Zaskočil vás soupeř něčím, nebo to byl zápas převážně o hře Znojma?
Nemyslím si, že nás Hodonín něčím zaskočil. Je to o nás a každý zápas teď už bude jenom o nás.

Vy sám jste za Znojmo odehrál tři zápasy, v každém jste bodoval, proti Hodonínu jste dal gól, takže panuje osobní spokojenost?
Osobní výkony neřeším, spíš jsem rád, že se podařilo všechny ty tři zápasy vyhrát. Není moc týmů, které mohou takto prakticky pořád vyhrávat. Musíme z toho mít radost, musíme se hrou bavit. Ale samozřejmě nezapomínat na tvrdou práci.

Sezonu jste začal v první lize, nyní budete bojovat za Znojmo, jak se to stalo?
Za prvé jsem se chtěl vrátit domů, Znojmo je můj druhý domov, už tady bydlím, takže to byl jeden z hlavních důvodů. Za druhé nezastírám, že chci hrát o postup do první ligy. To je velké lákadlo.

Jste tedy rád, že vaše kroky zamířily zpět do Znojma?
Jsem velmi rád, že jsem po dvou letech zase zpět. Těším se na další zápasy a samozřejmě na vrchol sezony. Chci vyhrávat a pomoci Znojmu postoupit. Jako každý tady, a to je přesně náš cíl.

NEWSLETTER