Devatenáct dětí si ve Znojmě přišlo vyzkoušet lední hokej

Žákovský hokej
PÁ 25. 11. 2022
První hokejové krůčky, sklouznutí po ledě, hru s pukem i další dovednosti si ve čtvrtek 24. listopadu vyzkoušely bezmála dvě desítky dětí na ledě Nevoga arény, kde Orli Znojmo – mládež ve spolupráci s Českým hokejem opět uspořádali akci Týden hokeje.

Na znojemském zimním stadionu se Týden hokeje stal již tradicí. Příchozích dětí, které se zároveň zaregistrovaly do projektu Pojď hrát hokej, bylo celkem devatenáct.

V rámci úvodní prezentace o projektu si mohli rodiče s dětmi vyzkoušet hokejovou výstroj pro nejmenší, detailně se seznámit s podmínkami fungování znojemské hokejové mládeže a také výhodami registrace do projektu Pojď hrát hokej.

„Jsme rádi, že jsme součástí rozvojového projektu Pojď hrát hokej, který se pravidelně snaží formou Týdne hokeje nabídnout dětem i rodičům prvotní seznámení s ledním hokejem a filozofií každého jednotlivého klubu," říká Rudolf Cakl, předseda spolku HC Orli Znojmo - mládež.

Projekt s názvem Pojď hrát hokej organizovaný Českým hokejem má napomáhat klubům v jejich snaze přivést nové děti na zimní stadiony. Vedle podpory klubů v náborové činnosti a komunikace s rodiči je rovněž cílem projektu vytvoření dostatku příležitostí k vyzkoušení si ledního hokeje ze strany dětí. K naplnění tohoto cíle se opět uskutečnila akce Týden hokeje, která má umožnit velkému množství dětí po celé České republice vyzkoušet si zdarma lední hokej, udělat své první krůčky na ledě a prožít mnoho zábavy v kolektivu svých vrstevníků pod vedením kvalifikovaných trenérů.

NEWSLETTER