Mládí vpřed. Do Orlího útoku přichází mladý Kirill Nižnikov

Aktuální zprávy
ST 10. 8. 2022
Orli nadále budují kádr na novou sezónu. Do jihomoravského celku přichází dvaadvacetiletý Kirill Nižnikov, který posílí útočné řady.

„Na Kirilla jsme dostali tip a pozvali jej na zkoušku. Nyní jsme jej viděli v pár trénincích na ledě a líbí se nám. Sice nějakou dobu nehrál, ale myslíme, že to v sobě má, a své kvality v soutěži prokáže. Smlouvu jsme podepsali zatím do konce října s možností opce do konce sezóny,“ uvedl prezident klubu Pavel Ohera.

Dvaadvacetiletý Nižnikov, bezmála 190 cm měřící útočník, je odchovancem Spartaku Moskva, již od čtrnácti let ale působil v kanadských mládežnických soutěžích. Vlastní i kanadský pas, navíc jeho žena je Češka. V OHL (Ontario Hockey League – jedna ze tří hlavních kanadských juniorských lig) odehrál čtyři sezóny, za tu dobu ve 136 zápasech nasbíral celkem 72 kanadských bodů – za 30 branek a 42 asistencí.

Na dohrání sezóny 2018/19 se vrátil do ruské juniorské MHL (Mládežnická Hokejové Ligy). Následující ročník opět odehrál v Kanadě. "Covidovou" sezónu 2020/2021 Nižnikov vynechal, v následující sezóně vypomohl v baráži finské juniorské soutěže. Nyní tak může o svých kvalitách přesvědčit ve Znojmě.

Statistiky Kirilla Nižnikova:

NEWSLETTER