Tomáš Pigl: Druhá liga bude letos kvalitní, ale tlak si nepřipouštíme

Rozhovory
SO 9. 7. 2022
Se znojemským týmem se na novou sezónu připravuje také místní rodák Tomáš Pigl. Mladý útočník se k Orlům vrací po několika letech v nejvyšších mládežnických soutěžích a angažmá v rezervě organizace Komety Brno.

Jako rodák ze Znojma jste se vydal v mládeži cestou Jihlavy nebo Brna. Jaké byly důvody?
Dostal jsem možnost zahrát si nejvyšší české soutěže a rozhodl se této nabídky využít.

V minulé sezóně jste hrál v dresu béčka Komety s několika zkušenými hráči. Jaké to bylo?
Ať už jde o Jozefa Kováčika, Tomáše Malce nebo Kamila Brabence, všichni nám mladíkům pomáhali řešit situace na ledě, ale i mimo něj. A samozřejmě s takovými hráči je skvělé hrát v jednom mužstvu. Tahle zkušenost mi hodně pomohla a cením si jí.

O úrovni druhé ligy tedy máte nějaký přehled. V čem je jiná oproti soutěžím mládeže?
Jiná je určitě v rychlosti hry. Když hrajete v juniorce tak je to takové ulítané. Další věcí jsou určitě taktické pokyny, které se v mládeži až tolik nedodržují a je to tam volnější. A rozhodně zkušenosti, které kolikrát vyhrávají zápasy.

Spekuluje se o nejlepším ročníku druhé ligy v historii a Znojmo je pasováno na favorita. Jak ten tlak vnímáte?
Ano, je pravda, že letos hrají 2. ligu opravdu kvalitní týmy. Tlak tam určitě nějaký je, ale nemůžeme se na to takhle dívat. My chceme hrát co nejlepší hokej, abychom dělali radost fanouškům a udělali co nejlepší výsledky.

Jak probíhá letní příprava?
V letní přípravě trénujeme každý den, úterý a čtvrtky máme dokonce dvoufázové jednotky, takže plnohodnotně profesionální úroveň přípravy.

Většina hráčů se těší spíše na tu přípravu na ledě. Jak to máte vy?
Tak i já tohle mám stejně. Myslím si, že každý hokejista je radši, když může být na ledě, ale letní přípravou si musíme projít všichni. To nám dá základ do sezóny, abychom byli co nejlépe připraveni a měli z čeho celou sezónu brát. Všichni doufáme, že ročník to bude co nejdelší, takže je potřeba se na to pořádně připravit.

Jak byste se charakterizoval jako hráč, a co byste na sobě zlepšil?
Já jsem spíše hráč, který rozdá nahrávku a podrží puk, než abych létal po celém ledě, ale určitě bych chtěl zapracovat na rychlejším a lepším bruslení, bez kterého hokej hrát nejde.

NEWSLETTER