Podaří se Znojmu zdramatizovat sérii?

Naši soupeři
PO 14. 3. 2022
Na znojemské hokejisty čeká přetěžký úkol. Pokud si chtějí prodloužit sezónu, musí najít recept na favorizovaného soupeře, který momentálně vede ve čtvrtfinálové sérii 3:0 na zápasy. Těžký, avšak vzhledem k průběhu série ne nesmělý plán. Podpořit Orly můžete v úterý od 19:45.

Tři utkání a tři těsné porážky mohou rmoutit znojemský tým. Ve všech třech případech nebyli Orli daleko od úspěchu, se svým rivalem vždy dokázali držet krok a rozhodnutí přišlo až v závěrečné třetině. Zatím poslední prohra se vztahuje k nedělnímu měření sil na ledě Salzburgu, kde se týmy sešly v rámci čtvrtfinálové sady už podruhé. Znojemští opět brzy prohrávali o dva góly, hru však zdramatizovali a v jednu chvíli dokonce svítil na časomíře stav 3:3. Poté ale zaúřadovali domácí a strhli vítězství na svou stranu v poměru 5:3.

Českému celku teď nezbývá nic jiného, než urvat výhru na domácím ledě. K tomu ale Orli potřebují zefektivnit svou střelbu – prozatím se jim podařilo zatížit svatyni Salzburgu pouze šesti góly – dva má na svědomí Tomáš Svoboda, po jedné trefě si připsali Prokeš, Gorčík, Immo a Younan. Skvělou práci v brankovišti odvádí Pavel Kantor, který musí čelit nepřetržité palebné síle Býků – ti na něj vyslali již 111 střel!

Informace ke vstupenkám na čtvrtfinálová utkání i odkaz k jejich zakoupení najdete zde. Vstupenky se budou prodávat i na pokladnách zimního stadionu před utkáním.

Utkání bude přímým přenosem na svém webu, HbbTV a v mobilní aplikaci vysílat Česká televize, přenos si otevřete na této stránce. Po otevření musíte z nabídky přenosů vybrat zápas Znojmo - Salzburg.

Zajímavosti

  • Orli zatím selhávají v početních výhodách, přestože ve využívání této herní situace neměli v základní části konkurenci, proti Salzburgu přesilovku ještě nedokázali proměnit.
  • Znojemský tým se do podobné situace dostal ve své historii už dvakrát – sérii prohrával 0:3 na zápasy i se Záhřebem (2012) a Klagenfurtem (2017) – a v obou případech čtvrtý zápas ztratil.
  • V ostatních čtvrtfinálových sériích je stav následující: Villach - Lublaň 2:1, Fehérvár - Pustertal 3:0, Vídeň - Klagenfurt 2:1.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Trpimir Piragić, Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:Daniel Konc, Maximilian Gatol

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Bartko, Tejnor, Hrabal, Younan, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann.
EC Red Bull Salzburg:Lamoureux – Heinrich, LoVerde, Dalhuisen, Brennan, Kanzig, Zundel, Harnisch, Stapelfeld – Raffl, Nissner, Schneider – Lebler, Jarvinen, Loney – Wukovits, Baltram, Hochkofler – Huber, Leonhardt, Thaler.
NEWSLETTER