Série se přesouvá na jih Moravy. Srovnají Orli krok?

Naši soupeři
ČT 10. 3. 2022
Znojemští hokejisté se chystají ukrojit druhou část z čtvrtfinálového koláče zápasů. Momentálně je na tom lépe soupeř ze Salzburgu, ale Orli mají v domácím prostředí ideální příležitost rozmetat papírového favorita. K tomu budou potřebovat i Vaši pomoc! Přijďte povzbudit svůj tým v pátek od 18:30 do Nevoga arény.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Pro Býky byla volba znojemského týmu jako soupeře do čtvrtfinále play-off jasnou záležitostí a v prvním vzájemném duelu také potvrdili roli favorita. I když s jihomoravskými bojovníky měli asi více starostí, než by jim bylo milé. Salzburg se na domácím ledě brzy ujal dvoubrankového vedení, poté se však gólově odmlčel, a přestože byl aktivnější a nebezpečnější, tak se nakonec o výsledek musel obávat po snížení z čepele Tomáše Svobody.

Skvělý zápas si na své konto mohli zapsat oba dva gólmani – salzburgský Lamoureux a právě i znojemský Pavel Kantor, díky kterému mohli Orli věřit až do poslední minuty. O vítězi tak definitivně rozhodl až trefou do prázdné brány sedm vteřin před závěrečnou sirénou Thomas Raffl. Právě pětatřicetiletý rakouský reprezentant tvoří efektivní duo s kolegou z první formace Peterem Schneiderem, oba také ve středečním utkání skórovali. To jihomoravský útočný tandem Prokeš – Luciani vyšel naprázdno.

„V první třetině jsme byli zbytečně pasivní, poté už to byl výkon, který po týmu chceme. Podíváme se na video, rozebereme chyby a připravíme se na pátek. Je to jen první zápas,“ řekl po úvodní prohře v sérii, která se hraje na čtyři vítězství, kouč Tesly Glen Hanlon. Red Bull se na znojemský led vrací po dlouhých čtyřech měsících, na přelomu října a listopadu spolu rivalové odehráli hned dvě utkání v Nevoga aréně v rozmezí deseti dní. To první se stalo kořistí Orlů, odveta spadla do klína Rakušanům.

Informace ke vstupenkám na čtvrtfinálová utkání i odkaz k jejich zakoupení najdete zde. Vstupenky se budou prodávat i na pokladnách zimního stadionu před utkáním.

K dispozici bude také placený komentovaný stream za 199 Kč. Přístup si můžete zakoupit v den zápasu zde.

Zajímavosti

  • Výtečná čísla si z prvního duelu odnesli gólmani – Kantor (32 zákroků a úspěšnost 94,1%) a Lamoureux (21 zákroků při 95,5%).
  • Znojemskou svatyni zatížil v zápase nejvyšším počtem střel Brian Lebler (5), na druhé straně si po 3 střelách připsali beci Culkin s Tejnorem a útočníci Prokeš, Svoboda a Gorčík.
  • Salzburg dokázal nad Orly zvítězit již čtyřikrát v řadě.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Tomáš Hronský, Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:Simon Riecken, Christoph Bärnthaler

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák (A), Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – T. Svoboda (A), Matuš (C), Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann.
EC Red Bull Salzburg:Lamoureux – Heinrich (A), Pallestrang, Dalhuisen, Brennan, Kanzig, Lo Verde, Harnisch, Zündel – Raffl (C), Nissner, Schneider (A) – Lebler, Järvinen, Loney – Wukovits, Baltram, Hochkofler – Huber, Leonhardt, Thaler.
NEWSLETTER