Předkolo play-off je tu! Orli startují sérii s Grazem

Naši soupeři
ÚT 1. 3. 2022
Znojemští hokejisté se v následujících dnech poperou o čtvrtfinále play-off. V sérii na dva vítězné zápasy si díky lepšímu postavení v tabulce zvolili za svého rivala rakouský Graz. Ukáže se tento tah jako správný? Duel v Nevoga aréně startuje ve středu netradičně až v 19:45.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Zatímco sedmému Znojmu unikla přímá místenka do čtvrtfinále play-off jen těsně, desátý Graz měl velké štěstí, že se probojoval alespoň do předkola. Pro Rakušany půjde o vůbec první utkání od 22. února. Dva zápasy, které měl tým odehrát předchozí víkend, byly zrušeny kvůli zdravotním omezením. Většina hráčů kolem švédského kouče Jense Gustafssona se ale již vrátila do tréninku.

Medici se mohou spolehnout na silnou brankářskou dvojici Christian Engstrand a Niklas Lundström. Oba gólmani se díky svým výkonům pohybují mezi nejlepšími, Engstrand je navíc s úspěšností zákroků přes 93 % v čele statistiky maskovaných mužů ligy. Produktivitu Grazu vede švédský útočník Simon Hjalmarsson (8 + 31), nejlepším střelcem týmu je se sedmnácti průstřely Dominik Grafenthin.

Orli v posledních pěti zápasech vždy uhráli alespoň bod. Na tři venkovní výhry však navázali dvěma domácími porážkami s Pustertalem (jednou v prodloužení a jednou po nájezdech), které je stály přímý postup do čtvrtfinále vyřazovací části soutěže. Velkou silou Jihomoravanů je útok, duo Radek Prokeš a Anthony Luciani je na absolutní špici produktivity ligy, oba shodně posbírali 51 bodů.

Oba soupeři spolu v letošním ročníku odehráli pouze tři utkání (to čtvrté, které bylo na programu minulý víkend, bylo zrušeno). Ve všech třech Orli bodovali, dvakrát zvítězili (9:3 a 2:1), jednou brali alespoň bodík za prohru po samostatných nájezdech.

Informace ke vstupenkám na utkání i odkaz k jejich zakoupení najdete zde. Vstupenky se budou prodávat i na pokladnách zimního stadionu před utkáním.

Zápas přinese v přímém přenosu na svých digitálních kanálech také Česká televize, více informací naleznete zde.

Zajímavosti

  • Znojemští jsou druhým nejofenzivnějším týmem soutěže, bránu soupeřů zatížili již 168 góly (lepší je jen Villach s 180 přesnými zásahy).
  • Znojmo má i nadále velmi silné přesilovky s úspěšností využití 25,55%. Graz je v tomto ohledu o pár procentních bodů níže (20,8%).
  • Štýrský bek Ben Blood je se 74 TM druhým nejtrestanějším hráčem ligy. Na straně Znojma je „zlým mužem“ Josh Brittain s 48 minutami v trestu.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Bostjan Groznik, Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:Maximilian Gatol, Daniel Konc

Sestavy z posledních zápasů

Tesla ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Eriksson – Köver, Brittain, Neumann.
Moser Medical Graz99ers:Engstrand – Altmann, Boivin, Kirchschläger, Ackered, Blood, Kernberger, Krainz, Pfeffer – Oberkofler, Zalewski, Ograjensek – Gordon, Schiechl, Zusevics – Grafenthin, Martin, Latta – Pesendorfer, Alagic, Maurer.
NEWSLETTER