Podaří se Orlům skolit dalšího rivala?

Naši soupeři
PO 21. 2. 2022
Orli zvládli na výbornou první z trojice venkovních zápasů, které budou mít rozhodující slovo v bojích o blížící se play-off. Po kratičkém oddechu ale znovu obují brusle a pokusí se nechat za svými zády dalšího přímého konkurenta v tabulce. Duel v Klagenfurtu startuje v úterý od 19:15.

Úřadující šampion ICE Hockey League se stále trápí, v neděli utrpěl již čtvrtou porážku v řadě, a v tabulce tak klesl až na osmé místo, právě za Znojmo. Klagenfurtu nepomohlo ani nasazení gólmana Sebastiana Dahma, jenž se vrátil z úspěšné dánské olympijské mise, a v nedělním měření sil podlehl italskému Bolzanu v poměru 2:3.

Produktivitu KAC vede slovinský útočník Rok Tičar (7 + 33), pozici nejaktivnějšího střelce si získal šestnácti přesnými zásahy Matt Fraser. V obranných řadách vyčnívá kanadský šikula Paul Postma (12 + 17), pátý nejproduktivnější bek soutěže. Tým se v součastnosti potýká s rozsáhlejší marodkou, mimo hru je dvojice beků Niklas Würschl a Kele Steffler, dále také útočník Johannes Bischofberger. Naopak do sestavy by se měl vrátit dlouhodobě zraněný Nick Petersen.

Poslední čtyři utkání Znojma naprosto popřely týmovou bilanci domácích a venkovních výsledků. Orli dvakrát zaváhali v Nevoga aréně, ale rovněž přivezli dvě výhry z ledu soupeřů. Zvláště na nedělní utkání v Lublani se bude jistě dlouho vzpomínat. Slovinského rivala pokořili hned osmi zásahy a získanými body si připravili zajímavou pozici do dalších bojů o play-off. Tým tak přichystal pro kouče Glena Hanlona vítěznou oslavu narozenin.

Mužstvo navíc může povzbudit i vychytaná nula Pavla Kantora. Ve vynikající formě se také nachází úderné útočné duo Radek Prokeš (25 + 16) a Anthony Luciani (17 + 34) – vedoucí tandem produktivity ligy. Orli se s Klagenfurtem potkali v tomto ročníku již třikrát – první měření sil dopadlo jasně lépe pro Znojmo (7:0), odvetu ovládl rakouský celek (2:0) a na Mikuláše si Jihomoravané vykoledovali dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Zajímavosti

  • V předchozích třech letošních vzájemných zápasech se vždy radoval z vítězství domácí tým.
  • Znojmo čeká na výhru z ledu Klagenfurtu již od 2. prosince 2016 (tedy devět zápasů v řadě).
  • Rakouské mužstvo se může pyšnit nejvyšší průměrnou návštěvností domácích duelů, Orli jsou v tomto ohledu na čtvrtém místě.
  • Brankář Pavel Kantor si připsal druhou nulu v této sezóně, jeho protějšku Sebastianu Dahmovi se tento kousek povedl již šestkrát.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Viktor Trilar, Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí:Matjaz Hribar, Gasper-Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann.
EC KAC:Dahm – Strong, Schumnig, Unterweger, Postma, Tavželj, Vallant, Sablattnig – Ganahl, Hundertpfund, Haudum – Fraser, Tičar, Obersteiner - S. Geier, M. Geier, Kraus – Maier, Witting, Hochegger.
NEWSLETTER