Máme nejlepší fanoušky v celé soutěži, nepochybuje Michal Kvasnica

Rozhovory
PÁ 18. 2. 2022
V pátek byl v Nevoga Aréně k vidění parádní hokej. Orli tentokrát sehráli s Pustertalem daleko vyrovnanější partii, než před týdnem na ledě soupeře. Ve třetí třetině i v následném prodloužení sahali po vítězství, nakonec však padli po samostatných nájezdech. O svoje první dojmy bezprostředně po konci náročného utkání se podělil útočník Michal Kvasnica.

Jak hodnotíte utkání s Pustertalem, které rozhodly v náš neprospěch až samostatné nájezdy?
Bylo to obrovsky těžké utkání. Oba týmy bruslily nahoru, dolů. Prohra nás mrzí, tím spíš když je to takhle těsně o kousek na nájezdy. Myslím si, že jsme zápas dobře odmakali a jsem rád, že se nám povedlo ve třetí třetině srovnat a bereme aspoň bod.

Herně jste vstoupili do utkání dobře, ale branky paradoxně dal první soupeř. Co jste si říkali po první třetině?
Říkali jsme si, že nesmíme ztrácet puky a naopak dostávat Pustertal hluboko do jejich obranného pásma. Všechny tři góly jsme inkasovali po našich ztrátách, kdy se hra otočila a my jsme už nestačili ty situace ideálně dohrát.

V posledních dvou zápasech jste dostal více prostoru v první lajně s Tomáš Svobodou a Radimem Matušem… Jak klape tato spolupráce?
Hraje se mi s nimi super. Jsem za tuhle šanci hrozně moc rád. Já se pořád učím a tihle kluci mají skvělou kariéru a velkou spoustu těžkých zápasů. Tomáš Svoboda má i hodně zápasů v Extralize a pro mě je moc důležité sbírat další a další zkušenosti. Moc si toho vážím a snažím se na ledě odvádět maximum.

“Za šanci v první lajně jsem moc rád, je pro mě důležité sbírat další zkušenosti“

Michal Kvasnica (TESLA ORLI ZNOJMO)

Měli jste v hlavách i náročný program Pustertalu, který hrál třetí zápas během třech dnů?
My jsme se soustředili především na sebe. Někde vzadu v hlavách jsme to určitě měli, ale my jsme rozhodně nečekali, že nám to přijedou odevzdat. Přistoupili jsme k tomu stejně, jako by to byl jejich první zápas na venkovním tripu.

Kde byl hlavní rozdíl od zápasu v Pustertalu, kde jste před předtím vysoko prohráli?
Řekl bych, že ty zápasy byly hodně podobné. My jsme tam neodehráli špatnej zápas, ale rozhodli znovu naše individuální chyby. Díky tomu nám dali hodně branek. Doma to bylo tentokrát lepší, těch laciných ztrát jsme neudělali tolik a tomu odpovídá výsledek.

Co říkáte na domácí atmosféru a fanoušky?
Paráda! Jsem za to moc rád. Fanoušci jsou úžasní a všichni si to užíváme. Myslím si, že máme nejlepší domácí kulisu v soutěži! Nikde venku není taková atmosféra. Je super, že diváci zase můžou chodit zase na hokej, hraje se nám s nimi o dost lépe.

NEWSLETTER