Tlak stále sílí

Aktuální zprávy
PO 27. 1. 2003
Z n o j m o - Na Orly padla deka, a to v té nejméně vhodné době. V době vrcholících bojů o play-off znojemští hokejisté již pět kol nevyhráli. Jeden z přímých konkurentů Znojma na postavení v elitní osmičce, České Budějovice, si dokonce ze znojemského ledu odvezl všechny body.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Prohra s Českými Budějovicemi ukázala celému hokejovému národu, kde Orly "tlačí bota". "Vázne koncovka, na góly se hrozně nadřeme. Na jeden nebo dva góly se zápasy nedají vyhrát," říká starou známou pravdu zkušený Karel Soudek.

Asistent trenéra Hořavy Milan Kastner volá po větší agresivitě a efektivnosti. "Využívat alespoň ty vyložené šance," přeje si. Soudek to vidí podobně: „Zvýšit důraz do středu, na branku, na brankáře. Dorážet vyražené střely. To nám pořád chybí. Máme pořád moc nahrávek, na úkor jednoduchosti a střelby.“

Orli však sehráli dva víkendy po sobě dvě utkání během dvou dnů, nemohla se projevit i únava? "Neměl by dnes být pro nikoho problém odehrát dva nebo tři zápasy po sobě. Mužstva jsou velmi dobře trénována," nevymlouvá se Soudek.

Vedle střelecké impotence sužují Orli i další problémy. „Na poslední chvíli jsme museli udělat změny v sestavě, protože se nám rozpadl Vorlův útok,“ vysvětluje Kastner. Sestava Znojma se často mění. „Je to nejen kvůli marodce, ale taky pro zvýšení účinnosti a oživení. Zatím se nám to ale příliš neosvědčilo,“ přiznává asistent trenéra.

Soudek v marodce a změnách v sestavě vidí velkého protivníka. „Třeba spolu trénujeme jen jednou a pak hned jdeme do zápasu. Pak to vázne hlavně při přesilovkách nebo v kombinacích. To se nedá nacvičit za tak krátkou dobu,“ zoufá si.

Boj o osmičku se ale přiostřuje. „Nemůžeme čekat, až se všichni uzdraví, musíme bojovat,“ prohlašuje odhodlaně zkušený bek. O play-off se prozatím nebojí, ale zvýšený tlak mužstvo samozřejmě vnímá. “Cítíme samozřejmě ze spodu tlak, ale budeme hrát dál,“ říká za celé mužstvo Soudek.

Rostoucí nervozitu v týmu pozoruje i Kastner. „Kluci už jsou taky trochu nervózní, protože cítí zvýšený tlak hlavně na to, že už by se mělo zase začít vyhrávat.“ Jaký má tedy asistent hlavního trenére recept na co nejlepší postavení ve vyřazovacích bojích? „Musíme se rychle vzpamatovat a zvládat důležitá utkání hlavně doma!“

NEWSLETTER