Za gól jsem moc rád, říká čerstvý otec Jan Bartko

Rozhovory
PO 14. 2. 2022
Znojemský obránce Jan Bartko měl v neděli pořádně na pilno. Jen několik hodin před duelem s Villachem se mu narodil prvorozený syn, přesto na ledě nechyběl a v první třetině zaznamenal svou druhou trefu v sezóně. V té době si Orli brousili zobáky na další domácí výhru, nakonec se ale po obrovské bitvě museli před Villachem počtvrté v sezóně sklonit.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Po dlouhé době odcházíte z utkání na vlastním ledě bez bodu… Jak hodnotíte zápas s Villachem?
My jsme měli v zápase hodně gólových šancí, které jsme neproměnili. Moc jsme si nepomohli ani v přesilovkách, hlavně ta pět na tři měla skončit gólem. Villach navíc pokaždé dokázal srovnat naše vedení v zápase. Nechali jsme v tom Pavla Kantora vykoupat po našich chybách.

Vy jste se zapsal mezi střelce na konci první třetiny trochu šťastně… Jak se vám momentálně hraje?
Cítím se dobře. S klukama jsme sehraní a řekl bych, že je to čím dál lepší.

Jsem rád, že mi to tam spadlo. Byl to pro mě speciální den a zápas, protože se mi narodil syn. Musím pochválit mou ženu, za dnešek si to opravdu zaslouží. Celkově jsem naspal asi dvě hodiny, za ten gól jsem opravdu moc rád. Kluci mě v kabině hecovali, abych dal gól pro kluka a ono to vyšlo. Škoda jen, že to nevedlo k bodům.

Obrovská gratulace k narození potomka! Jak teď vidíte následující program. Přeci jen, teď se bude lámat chléb…
Musíme už konečně začít vozit body z venku. Zápasy u našich soupeřů jsou prostě špatné, nebudeme si nic nalhávat. Doma už hrajeme pouze dvakrát a to je málo. My musíme něco přivézt i z venkovních zápasů.

NEWSLETTER