Ukázali jsme naši sílu, je přesvědčený Brett Neumann

Rozhovory
PÁ 4. 2. 2022
Stále ještě čerstvá posila orlí letky, Brett Neumann, si ve svém pátém utkání za Znojmo připsal svůj první kanadský bod za gólovou asistenci. Z pozice pravého křídla první formace strávil na ledě vydatnou porci času a povedeným výkonem přispěl k důležitému vítězství.

Výhra nad Dornbirnem se nerodila vůbec snadno, jak probíhalo utkání z vašeho pohledu?
Myslím si, že to byl velmi zajímavý zápas pro oko diváka. Padlo hodně branek a stav utkání se několikrát přeléval ze strany na stranu. Snažili jsme se jít od začátku za vítězstvím a ve třetí třetině jsme ukázali naší sílu. Dokázali jsme si vzít zpět vedení a dotáhnout utkání do vítězného konce, což je skvělé.

Tentokrát jste byl trenéry zařazen do elitní formace k Radimu Matušovi a Joshuu Brittainovi. Jak hodnotíte tuto spolupráci?
Je pro mě velkým přínosem, že si můžu vyzkoušet hrát v jedné lajně s tak výbornými hráči a skvělými lídry. Jsou to výborné zkušenosti. Užívám si spolupráci nejen s nimi, ale i s celým týmem. Jsem rád, že mohu být součástí této party.

Kde byly podle vás příčiny toho, že Dornbirn dokázal na začátku třetí třetiny chvilkově otočit utkání ve svůj prospěch?
Někdy se stane, že v utkání přijde hlušší pasáž. Tohle byl přesně ten případ. Samozřejmě jsme to takhle nezamýšleli, uvědomili jsme si ale o co hrajeme a dokázali to znovu otočit. Bylo velmi důležité, že jsme dobře zareagovali, přidali další branky a získali nakonec všechny body.

Zápasy jdou teď po sobě ve zběsilém tempu. Jaký váš recept na regeneraci?
Bezprostředně po zápase musíme zchladit horké hlavy. Znovu nastavit mysl. Každý ví, co mu funguje nejlépe, aby si odpočinul. Zítra je nový den, nová příležitost. Musíme být připraveni znovu zabojovat o body.

NEWSLETTER