Dornbirn a Innsbruck. Znojmo čeká dvojboj na domácím ledě

Naši soupeři
PÁ 4. 2. 2022
V boji o postup do play-off čeká na znojemské hokejisty jeden z nejdůležitějších soubojů. V pátek a sobotu hostí ve dvojzápase soupeře z Dornbirnu a Innsbrucku. Zatímco proti Buldokům se jim daří, Žraloci jim v aktuální sezóně zatím nedovolili získat ani bod. V pátek se v Nevoga aréně začíná v 18:30, v sobotu v 17:30.

Dornbirn se v tabulce nachází na předposlední příčce bez naděje na postup do vyřazovacích bojů. Přesto se v poslední době Buldokům poměrně dařilo. Zvítězili překvapivě na ledě Klagenfurtu i doma proti Salzburgu, následovala ovšem porážka 0:3 s posledním Linzem. Ve Znojmě dokázali v prvním vzájemném souboji sezóny vybojovat bod za porážku po prodloužení. Nejproduktivnějšími hráči jsou shodně s 30 body útočníci Kevin Hancock a Colton Beck, v sestavě zaujme jméno českého útočníka Vladimíra Růžičky (4 + 12).

Oproti tomu Innsbruck se pohybuje v tabulce ve skupině týmů bojujících o postup do play-off, kde se nachází také Znojmo. A Žralokům se daří. Z devíti posledních duelů jich vyhráli hned šest, navíc proti českému soupeři získali dosud všechny body. Znojmo tak má týmu, za který nastupují i ex-znojemští hráči Jan Lattner a Antonín Bořuta, co oplácet. Innsbruck se opírá o zámořské posily Tima McGauleyho (17 + 27) a Daniela Leavense (12 + 22).

Znojemská sezóna se i nadále vyvíjí střídavým způsobem. Zatímco doma jsou Orli vůbec nejlepším týmem v lize (!), když vyhráli 14 z 19 utkání, na venkovních kluzištích jsou druhým nejhorším týmem (zvítězili v 5 z 19 zápasů), pod nimi je jen Linz. Trenéři budou doufat v návrat nemocných hráčů, kteří nezasáhli do tripu v Salzburgu a Villachu.

Zajímavosti

  • Proti Dornbirnu se Orlům daří, ve všech třech dosavadních zápasech zvítězili (2:1p, 5:1 a 6:1)
  • Naopak Innsbruck je v letošní sezóně jedním ze dvou týmů, proti nimž Znojmo nezískalo ani bod. Venku prohrálo 1:2 a 3:6, doma 2:6.
  • Ve všech třech vzájemných zápasech proti Innsbrucku skóroval útočník rakouského týmu Daniel Leavens.

Rozhodčí zápasu Znojmo – Dornbirn

Hlavní rozhodčí:Daniel Rencz, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Norbert Muzsik, David Vaczi

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Hrabal, Bartko, Stránský, Younan, Haman – Neumann, Brittain, Svoboda – Eriksson Immo, Matuš, Ahl – Luciani, Prokeš, Gorčík.
Dornbirn Bulldogs:Lundin – Cuma, Vandane, Suhonen, Spencer, Matzka, Gröndahl – Macierzynski, Häussle, Schwinger – Antonitsch, Hancock, Beck – O´Donnell, Růžička, Padakin – Kandemir, Jevpalovs, Metzler.

Rozhodčí zápasu Znojmo – Innsbruck

Hlavní rozhodčí:Trpimir Piragić, Milan Zrnić
Čároví rozhodčí:Oto Durmis, Peter Jedlička

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Hrabal, Bartko, Stránský, Younan, Haman – Neumann, Brittain, Svoboda – Eriksson Immo, Matuš, Ahl – Luciani, Prokeš, Gorčík.
HC TIWAG Innsbruck:McCollum – Bourque, Messner, Bořuta, Betker, Jakubitzka, Lupinski – Feldner, McGauley, Leavens – Dostie, Huntebrinker, Magwood – Lattner, Bär, Ulmer – Mader, Ludin, Paulweber.
NEWSLETTER