Orli se vrací domů! O body zabojují s Bolzanem

Naši soupeři
SO 29. 1. 2022
Znojemští hokejisté se po více jak dvou týdnech opět představí před domácími fanoušky. V extrémně nahuštěném programu závěrečného měsíce základní části na ně čeká čtrnáct důležitých zápasů. Hned v tom nedělním vyzvou od 17:30 italské Bolzano.

Bolzano se pod vedením kanadského kouče Grega Irelanda, který po debaklu 2:10 v listopadovém utkání ve Znojmě nahradil odvolaného Douga Masona, pohybuje na čelních pozicích ligové tabulky, momentálně se usídlilo na třetí příčce. Svůj poslední duel odehrál italský tým v pátek, kdy podlehl v poměru 1:3 maďarskému Fehérváru. Tato porážka vystavila stopku sérii osmi zápasů, z nichž si lišky vždy odnesly alespoň po jednom bodu.

Produktivitu mužstva táhne první útočná formace, kterou tvoří Američan Dustin Gazley (9 + 19) a kanadský tandem Brett Findlay (15 + 15) a Mike Halmo (16 + 13), jenž je rovněž nejlépe zakončujícím hráčem týmu. V brankovišti Bolzana najdeme silnou dvojici maskovaných mužů – Justin Fazio (91,7%) a Kevin Boyle (90,5%).

Znojmo se po dvanáctidenní pauze vrátilo mezi ligové mantinely a v rozmezí čtyřiceti osmi hodin zvládlo dva venkovní zápasy s velmi rozdílnými výsledky. Nejdříve podlehlo maďarským Čertům vysoko 1:7, poté si potřetí v sezoně poradilo s Linzem, který přehrálo v poměru 3:0. „Hráli jsme takticky dobře a v tréninku tvrdě pracujeme na tom, abychom se dostali zpět do tempa,“ nechal se po pátečním vítězství slyšet znojemský kouč Glen Hanlon.

Bitvy Orlů s Bolzanem mají v letošní sezoně jasný vzorec – vyhrává domácí tým. Dvě utkání zkraje ročníku odehrané na italské půdě se staly kořistí lišek, naopak listopadová odveta na jihu Moravy byla jasnou znojemskou záležitostí – na vítězství 10:2 se ještě dlouho vzpomínalo.

Zajímavosti

  • Bolzano a Znojmo dělí rovných deset bodů, český tým má však o dva odehrané zápasy méně.
  • Oba týmy spojuje velmi dobrá bilance v proměňování přesilových her, Orli této statistice vládnou, Italové jsou pátí.
  • Gólman Pavel Kantor se v pátečním utkání s Linzem dočkal svého prvního čistého konta v letošním ročníku.
  • Při již vzpomínaném znojemském vítězství 10:2 vydržel brankář Fazio na ledě jen 11 minut, v nichž inkasoval čtyři góly.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Fichtner, Trpimir Piragić
Čároví rozhodčí:Christoph Bärnthaler, Simon Riecken

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Hrabal, Younan, Haman – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Matuš, Eriksson Immo – Svoboda, Brittain, Neumann – Stránský, Köver, Kvasnica.
HC BOLZANO:Boyle – Maione, Plastino, Trivellato, Lowe, DeHaas, Parini, Mizzi – Halmo, Findlay, Gazley – Frank, Catenacci, Ciampini – Frigo, Bernard, Miceli – Glück, Alberga, Insam.
NEWSLETTER