Poprvé v sezóně míří Znojmo do Linze

Naši soupeři
ČT 27. 1. 2022
Orli zotavující se z virové infekce se v pátek večer od 19:15 vůbec poprvé v letošní sezóně představí na ledě Linze. Ten je sice v tabulce poslední, ale na rozdíl od českého týmu má v nohou zápasový rytmus.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Linz si vynucenou pauzu kvůli infekci koronavirem prodělal už na přelomu roku. Od 14. ledna pak má v nohou už šest utkání, z nichž si připsal dvě výhry (3:2 nad Innsbruckem a stejným poměrem po nájezdech nad Dornbirnem). Přesto okupuje tým z tradiční hokejové bašty už druhý rok po sobě chvost ligové tabulky.

Příznivce Černých křídel navíc v tomto týdnu nepotěšily ani tři novinky z kádru. Sezónu musel předčasně ukončit jeden z tahounů Rafael Rotter, který míří na operaci. Do Francie odešel obránce Maxim Lamarche. No a k dispozici už nebude ani zámořský útočník Colin Smith, který sezónu dohraje ve Švýcarsku. Linzi tak z první pětice nejproduktivnějších hráčů zůstávají už jen dva: suverénně nejlepší střelec týmu Brian Lebler (24 + 15) a jeho parťák z prvního útoku Will Pelletier (7 + 16).

Papírové předpoklady tak hovoří pro Znojmo, ovšem to se musí srovnat s návratem do zápasového kvapíku. Že to nebude snadné ukázala středeční dohrávka ve Fehérváru, kterou domácí jasně ovládli. Dobrou zprávou je návrat jednoho ze tří posledních absentujících hráčů Joshe Brittaina k tréninku, mimo tak nyní zůstávají Filip Ahl a Ilja Zubov.

Zajímavosti

  • Znojmo je na hřištích soupeře druhým nejhorším celkem v lize, Linz je naopak druhým nejhorším týmem na domácím ledě.
  • V dresu Černých křídel nastupují dva slovenští hráči - obránce Martin Štajnoch a útočník Dalibor Bortňák.
  • Oba dosavadní duely v sezóně hostila znojemská Nevoga aréna a úspěšní byli Orli - zvítězili 4:1 a 7:4

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Manuel Nikolić, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:David Nothegger, Daniel Sparer

Sestavy z posledních zápasů

Steinbach Black Wings Linz:Coreau – Rumble, Schnetzer, Gregorc, Wolf, Kragl, Štajnoch – Lebler, Pelletier, Smith – Romig, Gaffal, Kantola – Kristler, Bretschneider, Lahoda – Pusnik, Brucker, Bortňák.
ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský, Haman – Gorčík, Prokeš, Luciani – Köver, Matuš, Eriksson – Svoboda, Kvasnica, Neumann – Oščádal.
NEWSLETTER