Podruhé v sezóně přijíždí do Znojma Linz

Naši soupeři
ČT 13. 1. 2022
Osm dnů po cenném skalpu Vídně čeká na znojemský tým na domácím ledě další rakouský celek, tentokrát mužstvo Linze. Hosté se na led vrací po sedmnácti dnech v karanténě a třebaže šanci na postup do předkola play-off mají spíš už pouze teoretickou, body nemíní jen tak rozdávat. "Do Znojma jedeme bodovat," prohlásil asistent hlavního kouče Mark Szücs. Úvodní buly bude vhozeno v 18:30.

Rakouský mančaft, jehož vzájemné zápasy se Znojmem měly v minulosti vždy vynikající atmosféru, se potácí na úplném dně tabulky, když prohrál devět z posledních deseti zápasů. Naposledy nestačil na Salcburk, kterému na jeho ledě podlehl těsně 3:4, předtím pak utrpěl doma hrozivý debakl 0:6 od Grazu. Linz má v mezinárodní lize nejen nejméně bodů, ale zároveň i nejhorší skóre. V 31 zápasech vstřelili jeho hráči 67 gólů, což je nejméně ze všech týmů, a 114 jich inkasovali - horší je jen Dornbirn se 126 brankami.

Svěřence finského kouče Raimo Summanena trápila v posledních týdnech karanténa, někteří hráči se z ní vrátili až v průběhu týdne a příliš toho natrénovat nestihli. „Situace určitě není jednoduchá, ale bereme to tak, jak to je. Jsme rádi že můžeme konečně zase hrát a ukázat, že hokej hrát umíme,“ říká útočník Andreas Kristler.

Znojmo toho během posledních dvou týdnů také mnoho neodehrálo, ze tří plánovaných zápasů byly hned dva vinou nepříznivé pandemické situace odloženy na neurčito. Orli tak odehráli pouze duel s Vídní, se kterou sice rychle prohrávali, ovšem nakonec jí oplatili předchozí porážku na jejím ledě.

Do dalších bojů už nemůže Glen Hanlon počítat se zkušeným útočníkem Vojtěchem Němcem, který vinou přetrvávajícího zranění ukončil profesionální kariéru. Na druhou stranu se znojemskému vedení povedlo přivést do obrany zkušeného Josefa Hrabala, který se hned zapojil do tréninku a spolu s ním i hráči, kteří proti Vídni absentovali. Kouč Znojma by tak měl mít proti "černým křídlům" k dispozici kompletní kádr.

Zajímavosti

  • Znojmu patří v tabulce domácích zápasů čtvrté místo, z posledních osmi utkání před svými fanoušky bodovalo v sedmi případech.
  • Linz je naopak nejhorší v pomyslné tabulce duelů mimo svůj led.
  • Z posledních deseti vzájemných duelů se Orli radovali z výhry celkem sedmkrát. Rakouskému mužstvu podlehli v Nevoga aréně naposledy 24. února 2019 poměrem 4:5.

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Haman, Bartko, Younan, Stránský – Svoboda, Matuš, Ahl – Gorčík, Prokeš, Luciani – Kvasnica, Brittain, Köver – Oščádal.
Black Wings Linz: Höneckl – Kragl, Rumble, Lamarche, Wolf, Schnetzer, Gregorc – Smith, Pelletier, Lebler – Rotter, Dzerins, Romig – Kantola, Gaffal, Kristler – Lahoda, Bretschneider, Pusnik.
NEWSLETTER