Potřebovali jsme nutně vyhrát, má jasno Sebastian Gorčík

Rozhovory
ČT 6. 1. 2022
Orel Sebastian Gorčík se pod znojemskou výhru proti Vídni podepsal dvěma přesnými zásahy. Na ledě byl díky své rychlosti a tvrdosti znovu nepřehlédnutelný, čímž nasměroval svůj tým k důležitému vítězství.

Dokázali jste Vídni oplatit nedávnou porážku a berete všechny body, jak probíhalo utkání z vašeho pohledu?
Potřebovali jsme nutně vyhrát. Od začátku jsme mysleli jen na tři body, protože nám začal ujíždět trochu vlak a my jsme se potřebovali zase bodově dotáhnout na týmy před námi. Je super, že se nám to povedlo. Teď je strašně důležité pokusit se na to navázat a posbírat co nejvíce bodů před play off.

Proti Vídni Vás byl doslova plný led. Dal jste dvě branky, uštědřil tvrdý hit, ale zároveň také inkasoval v několika šarvátkách…
Snažím se pořád hrát fyzický hokej. Moje hra je na tom založená, takže v tomto ohledu to beru jako normální zápas. Za vstřelený góly jsem samozřejmě rád. Při prvním jsem to dostal pěkně od Radka Prokeše, ten druhý byl do prázdné brány. Nejdůležitější je pro mě ale týmový výkon a to, že jsme vyhráli.

Čím to, že doma se vám daří sbírat pravidelně body a naopak z venku se moc nedaří?
Těžko říct. Opravdu nevím, čím to může být. Opakujeme si to pravidelně a snažíme se s tím něco udělat. Moc dobře víme, že venku nejsme ani poloviční. Zatím se nám to ale nedaří zlomit. Teď jsou před námi nesmírně důležité zápasy s Villachem a Valpusterii. Tam se může lámat chléb.

Proti Vídni tentokrát nebyla k dispozici trojice hráčů Zubov, Immo, Němec. Jak moc byla na ledě cítit jejich absence?
Chyběli hodně, to je jasné. Nejvíc asi jejich zkušenosti. Bylo náročné hrát jen na tři lajny, ale naštěstí jsme to utáhli a hlavně zvítězili.

Jak moc nepříjemná byla pro vás situace s odloženým zápasem proti Fehérváru na poslední chvíli?
Tu zprávu jsme se dozvěděli ráno po rozbruslení. Bylo to pro nás všechny nepříjemné. Přišlo to až v den zápasu, kdy už se těšíte na zápas a všechno k němu směřujete. Dá se říci, že to bylo zklamání. Taková je ale doba, my s tím bohužel nic neuděláme.

Jak hodnotíte podporu fanoušků, navzdory složité době?
Líbí se mi to moc. Podle mě je tady atmosféra velmi dobrá, ačkoliv chodí omezená kapacita diváků. Na začátku to bylo samozřejmě ještě lepší. Ale přes to všechno je ta kulisa skvělá.

NEWSLETTER