Po devíti dnech chtějí Orli oplatit Vídni porážku

Naši soupeři
ST 5. 1. 2022
Vánoční a novoroční zápasový kvapík se pomalu chýlí ke konci. Poslední utkání s regionálně blízkými soupeři odehraje Znojmo netradičně ve čtvrtek od 18:30 proti ambiciózní Vídni. Tam minulý týden těsně prohrálo, dokáže nyní vyválčit body?

Vídeňská série střídající výhry a prohry pokračuje už od začátku prosince. Na domácí vítězství nad Orly 4:2 navázala porážka 1:3 ve Fehérváru a poté dva odložené duely kvůli šíření covidové varianty omikron. Capitals tak podobně jako Znojmo čekají na zápas od 30. prosince. V tabulce se nachází na čtvrtém místě a z 31 duelů nasbírali o devět bodů víc než jejich soupeř.

Vídeň se pyšní tradičně silnou defenzivou, se 77 inkasovanými brankami druhou nejlepší v celé lize. Naopak 84 vstřelených branek je třetí nejhorší počin v soutěži, méně jich docílil už jen Innsbruck a poslední Dornbirn. Přesto budou svěřenci kouče Davida Barra favority: mohou se spolehnout na plejádu zámořských hráčů a produktivního dánského reprezentanta Nicolaie Meyera, který je s 37 body (15 + 22) nejproduktivnějším hráčem soupeře.

Orli se potřebují vrátit na vítěznou vlnu a brzy bodovat, v tabulce jim totiž nyní patří jedenácté, první nepostupové místo do play-off. Odstup od Innsbrucku a Pustertalu není velký, nicméně družina kouče Glena Hanlona bude doufat v lepší výkon než naposledy proti Grazu (porážka 3:4 po nájezdech).

Vstupenky

Zbylé vstupenky na zápas je stále možné kupovat online.

Zajímavosti

  • Znojmo patří k nejlepším týmům na domácím ledě, zvítězilo v 11 z 16 duelů.
  • Vídni se naopak venku příliš nedaří, ze 17 utkání zvítězila sedmkrát.
  • V dosavadních duelech letošní sezóny se vždy radovali domácí: Znojmo v Nevoga aréně vyhrálo 5:4, Vídeň doma 3:2 a 4:2.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Trpimir Piragić, Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:Daniel Konc, Simon Riecken

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Haman, Tejnor, Younan, Stránský – Matuš, Brittain, Svoboda – Immo, Zubov, Ahl – Luciani, Prokeš, Gorčík – Köver, Kvasnica.
spusu Vienna Capitals:Starkbaum – Wall, Lakos, Karlsson, Prapavessis, Piff, Fischer – Meyer, Sheppard, Bradley – Lowry, Neal, Hartl – Antal, Kromp, Preiser – Moncada, Bauer, Dodero.
NEWSLETTER