Byl to úplně jiný Graz než ze začátku ligy, všiml si Kantor

Rozhovory
PÁ 31. 12. 2021
Orli nedokázali ve čtvrtek navázat na dvě výhry nad Grazem z úvodu letošní sezóny a z domácího zápasu si tentokrát odnesli pouze bod. Jak utkání viděl gólman Pavel Kantor?

Jak hodnotíte zápas proti Grazu?
Bylo to rozdělené na takové pasáže, kdy jsme chvílemi hráli špatně a chvílemi zase naopak velmi dobře. Ve třetí třetině jsme byli prakticky pořád u nich. Graz hrál ale zkušeně a čekal na nějaká přečíslení. Naštěstí se nám v závěru podařilo vstřelit tu vyrovnávací branku. V prodloužení jsme ubránili oslabení, ale ty nájezdy už bohužel nedopadly. I tak můžeme být za ten bod rádi.

Byl ten zápas hodně jiný oproti tomu, kdy jste tady Graz porazili 9:3?
Stoprocentně. Říkal jsem to klukům v kabině už po první třetině, že to je úplně jiný Graz než ten, se kterým jsme hráli ty první dva zápasy. Věděli jsme, že teď vyhráli sedmkrát v řadě, což není náhoda, že hrají tak dobře. Musely se tam udát nějaké změny.

V tabulce se už delší dobu držíte na desátém místě. Není to už trochu frustrující?
To bych neřekl. Popravě, já tu tabulku moc nesleduji. Hrajeme teď obden, takže toho času moc není. Zajíci se počítají až po honu. Každý věříme, že v tom play-off budeme. A tam to začíná celé od znovu.

Nyní máte sérii tří domácích zápasů v řadě. Může to být klíčová fáze v boji o to play-off?
Myslím, že klíčový může být každý zápas. Na konci vám mohou chybět dva body a mohou ty to být právě ty z dneška.

NEWSLETTER