Jsou to důležité body do tabulky, komentuje výhru nad Linzem Jan Bartko

Rozhovory
PO 13. 12. 2021
Do Znojma přišel před sezónou ze Vsetína a hned se zařadil mezi nejproduktivnější zadáky. Na kontě má třináct bodů díky jedné brance a dvanácti asistencím. Jednu z nich zaznamenal i v zatím posledním utkání, ve kterém pomohl svému celku zdolat Linz 4:1. O zápase, kvalitě ligy nebo proč se jeho týmu nedaří na venkovních kluzištích se rozpovídal v rozhovoru.

Získali jste povinné tři body, jak hodnotíte duel?
Já ten zápas hodnotím docela kladně, protože si myslím, že jsme měli spoustu šancí a celý zápas jsme hráli u nich. Vyhráli jsme 4:1, jsou to důležité body do tabulky. To jsme si říkali už před zápasem, že dnes potřebujeme sebrat všechny body a to se stalo.

Jste druhý nejproduktivnější obránce týmu, vyhovuje vám systém ligy?
Ze začátku jsem si na to zvykal, bylo to něco úplně jiného, než jsem doteď hrál. Liga je jiná, rychlejší, kvalitnější, hrají v ní výborní hráči. Pomalu se do toho dostávám a myslím, že mi liga sedí, protože je hodně útočná a já osobně jsem útočný obránce.

Hráli jste poprvé s Lincem, který je poslední. Bylo poznat, že hrají v nějaké křeči?
Po první třetině to bylo 1:1, zápas byl vyrovnaný, naštěstí jsme pak dali gól z přesilovky, což nám hodně pomohlo. Dnes hrála u nich jedna lajna, byli výborní, ale ten zbytek se k nim nepřidal.

Doma se vám daří, ale venku je to špatné. Čím to je?
Tohle se mi těžko hodnotí. Možná, že doma nás ženou fanoušci, je to samozřejmě znát, protože ten kotel fandí celý zápas a my to na střídačce vnímáme, ale proč se nám venku nedaří nevím. Je to na nás, jak si to řekneme, máme teď dva zápasy venku a ty body prostě získat musíme.

Čekají vás zápasy s týmy kolem vás, bude to zásadní?
Myslím si, že ano, protože ty týmy jsou blízko, ty zápasy se hrají o šest bodů, my potřebujeme získat každý bod a já doufám, že vyhrajeme oba zápasy.

NEWSLETTER