Poučili jsme se z posledního vzájemného zápasu, hodnotí Radek Prokeš

Rozhovory
NE 5. 12. 2021
Byl to jeho den. Útočník s Orlem na hrudi Radek Prokeš režíroval znojemské tažení za další domácí výhrou dvěma brankami a úspěšný byl i při samostatných nájezdech. Znojmo tak díky výhře za dva body vyjede na venkovní zápasy v dobrém rozpoložení.

Radku, povedlo se vám skolit těžkého soupeře v podobě Klagenfurtu a ukončit mu sérii vítězství. Jak jste viděl utkání z vašeho pohledu?
V první řadě jsem vůbec nevěděl, že měli nějakou vítěznou sérii. Poučili jsme se z posledního vzájemného utkání, kdy jsme si díky jejich urputnosti vytvářeli jen minimum šanci a nakonec u nich prohráli. Dokonce jsme tam nedali žádnou branku, o to cennější je tahle domácí výhra.

V čem byl největší rozdíl oproti dvěma předešlým utkáním s Klagenfurtem?
Všechny tři zápasy měly jiný průběh. V prvním utkáním nám to proti nim napadalo a byla z toho vysoká výhra, o tom druhém utkání jsem se už zmínil. Tentokrát to bylo hodně vyrovnané celý zápas. Jsem rád, že se to nakonec překlopilo na naší stranu.

Vy jste vstřelil dvě branky a ve třetí třetině byl blízko zkompletování hattricku. Co chybělo?
Máte pravdu, měl jsem ve třetí třetině nadějnou pozici, ale i kdyby to skončilo gólem, tak si nejsem jistý, zda by platil. Kluci říkali, že to byl nejspíš ofsajd, takže by to rozhodčí zřejmě odvolali na challenge.

Když se k tomu ale vrátím, tak mi to dobře vystihl gólman, který mi do toho v poslední chvíli sáhnul hokejkou a já už jsem to v pádu neumístil. Myslím, že to dokonce cinklo o tyč. Škoda, že to nevyšlo, trochu mě to mrzí.

Promítl se do dnešního výkonu páteční zápas ve Fehérváru, který jste odehráli pouze se čtyřmi ryzími obránci?
To si nemyslím. Beci to zvládli super, Fehérvár byl ale na nás velmi dobře nachystaný. Možná se mnou někdo nebude souhlasit, ale řekl bych, že navzdory výsledku to nebylo o moc jiné, než teď s Klagenfurtem. Také to byl hodně vyrovnaný zápas. My jsme ale dali pouze jeden gól a byla z toho nepříjemná a vysoká porážka, přestože výkon o tolik horší nebyl. Tahle výhra s Klagenfurtem nás ale určitě nakopne směrem ke dvěma venkovním zápasům.

NEWSLETTER