O výhře nad Dornbirnem jsme měli rozhodnout dřív, věděl Michal Kvasnica

Rozhovory
SO 20. 11. 2021
Ve svých jednadvaceti byl nejmladším hráčem na ledě, přesto naskočil v útočné formaci s velezkušenými Iljou Zubovem a Anthony Lucianim. Během utkání na sebe Michal Kvasnica upozornil několikrát, nejvíce asi obrovskou příležitostí z 47. minuty utkání. Jak viděl zápas s Buldoky ze svého pohledu?

Nad Dornbirnem jste vyhráli, ale vypadalo to jako hodně utrápené vítězství. Jak jste zápas vnímal vy?
Dornbirn hrál prakticky jen dozadu a nikam se netlačil, jen bránil. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Soupeř jen čekal na naše chyby, bohužel přišla jedna, z které jsme dostali gól. My měli dát mnohem víc branek a rozhodnout o výhře dřív.

Jak jste říkal, Dornbirn přijel s hodně defenzivní taktikou. Jak těžké bylo se prosadit?
Velký problém byl přehrát soupeře v rozích, všude nás zdvojovali a výborně bruslili. Skvěle se na nás připravili a odehráli dobrý zápas.

Vy sám jste měl obrovskou šanci ve třetí třetině, kdy jste mohl zakončovat do odkryté brány...
Ano, Zuby (Ilja Zubov) měl puk na křídle a já jel do branky, bohužel jsem měl zašprajclou hokejku. Takže jsem do puku jen šťouchl, ale k naší smůle nešel do brány.

Do utkání jste nastupoval v druhém útoku s Lucianim a Zubovem, jak se vám s nimi hrálo?
Já úplně tak neřeším, v jakém hraji útoku. Jsem velmi vděčný za to, že jsem si dnes zahrál s tak zkušenými borci. Moc si toho vážím, ještě navíc v mém věku.

Jde už o váš druhý zápas pod novým trenérským vedením, změnil se nějak výrazně systém?
Myslím si, že moc nových věcí po nás trenér nechce. Pár změn tam je, ale neřekl bych, že nějaké zásadní. Hodně po nás chce, abychom napadali, bruslili, nečekali na soupeře. Musíme si taky uvědomit, že jsme hráli s Lublaní, která je první a moc toho zatím neprohrála. Dornbirn zase zvolil defenzivní styl hry, i proto jsme nedali tolik gólů. Nemyslím, že to je změnou taktiky.

NEWSLETTER